Tayland Güneydoğu Asya Oyunları’nda Bir Kez Daha Altın Madalya Kazandı.

HomeDünyaDünya Ligleri

Tayland Güneydoğu Asya Oyunları’nda Bir Kez Daha Altın Madalya Kazandı.

Tayland, Güneydoğu Asya Oyunları’nda kadın voleybolunda kazandığı şaşırtıcı sayıda altın madalyaya 14. madalyayı eklerken, Vietnam ve Endonezya üçüncü kez üst üste gümüş ve bronz madalya kazandı.

Japonya, Çin, Çin Taipei FIVB U17 Dünya Şampiyonası Biletlileri
Filenin Sultanları, Tayland’ı Yenerek Finale Yükseldi
Sırbistan, Tayland’a Karşı İnanılmaz Bir Geri Dönüşle Öne Geçti

Tayland, Pazar günü Olimpik Kompleks: Kapalı Stadyum’da, ezeli rakipleri Vietnam karşısında 3-1’lik (25-17, 21-25, 32-30, 25-21) galibiyetle Güneydoğu Asya Oyunları kadın voleybolunda zaferini sürdürdü.

Tayland, Chiangmai 1995’te Filipinler’i yendiği zamandan bu yana 14. üst üste altın madalyasını kazandı.

Güneydoğu Asya Oyunları kadın voleybol tarihinde en çok ödül alan takım olan Tayland’ın şimdi 20 madalyası bulunuyor; 16 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya.

Tayland takımı, 2023 Voleybol Milletler Ligi‘nde yarışacak ve 12-16 Temmuz tarihleri arasında Arlington, Teksas’ta düzenlenecek Finallere ulaşma hedefiyle mücadele edecek. 30 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında Antalya, 13 – 18 Haziran tarihleri arasında Brasilia’da, ardından ön eleme turunun son haftası için Bangkok’a dönerek, 27 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında 2022 VNL şampiyonu İtalya, Brezilya, Hırvatistan, Japonya, Kanada, Hollanda ve Türkiye’yi ağırlayacak.

Tayland – Güneydoğu Asya Oyunları

Ayrıca bu yıl Asya Oyunları ve Olimpik Elemeleri’nde yarışacaklar. Asya Oyunları’nda, Incheon 2014’te bronz, Jakarta – Palembang 2018’de ise gümüş madalya kazandıktan sonra en üst basamağa çıkmayı hedefleyecekler.

16-24 Eylül tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek Olimpik Elemeler Turnuvası’nda mücadele edecekler. Ev sahibi Polonya, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Kolombiya, Kore ve Slovenya ile C Grubu’nda yer alıyorlar.

Öte yandan, Vietnam ve Endonezya üçüncü kez üst üste gümüş ve bronz madalya kazanırken, son üç Güneydoğu Asya Oyunları’nda madalya aşamaları aynı kaldı.

Endonezya, Filipinler‘in zorlu meydan okumasına 3-1’lik (25-20, 22-25, 25-22, 25-23) bir zaferle direndi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0