U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) Sahaya Çıkacak

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) Sahaya Çıkacak

U19 Kız Milli Takımımız, Slovenya’nın Maribor kentinde düzenlenecek Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) mücadele edecek. İşte millilerimizin maç programı ve sporcu kadrosu.

U19 Kız Milli Takımımız, EYOF’da 7. Sırayı Elde Etti!
U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde Almanya’ya 3-2 Mağlup Oldu
U19 Kız Milli Takımı EYOF’ta 5-8 Klasman Maçlarına Yükseldi!

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) için Slovenya’nın Maribor kentinde mücadele edecek. 23-29 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu prestijli organizasyonda milli sporcularımız, B Grubu’nda yer alıyor ve Hırvatistan, Almanya ve ev sahibi Slovenya ile kıyasıya mücadele edecekler.

Grup aşaması sonunda, gruplarında ilk sırada yer alacak takımlar adlarını yarı finale yazdıracak ve yarı finale çapraz olarak eşleşecekler (A1 – B2, B1 – A2). U19 Kız Milli Takımımızın maç programı şu şekilde:

  • 24 Temmuz 2023, Saat 13.00: Hırvatistan – Türkiye
  • 25 Temmuz 2023, Saat 10.30: Almanya – Türkiye
  • 26 Temmuz 2023, Saat 16.30: Türkiye – Slovenya

Milli Takımımızın idari ve teknik kadrosunda deneyimli isimler bulunuyor. Şahin Çatma başantrenörlük görevini üstlenirken, ona yardımcı antrenör olarak Gökhan Öner eşlik ediyor. Fizyoterapist Şevval Nigiz, sporcuların sağlığı ve kondisyonuyla ilgileniyor.

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF)
U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF)

Sporcu kadrosunda da yetenekli genç sporcularımız yer alıyor. Pasörler Sıla Saraçbaş ve Defne Devrim, pasör çaprazları Duru Türknas ve Yağmur Aydın, smaçörler Defne Kandemir, Sahra Can, Buse Atalay ve Eylül Boztepe, orta oyuncular Nisan Barut, Ece Şenyapıcı ve Betül Karaoğlan ile libero Elif Nur Hürriyet milli formayı gururla taşıyacaklar.

Avrupa Gençlik Olimpik Festivali, genç sporcularımız için uluslararası platformda deneyim kazanma ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etme fırsatı sunuyor. Milli Takımımız, turnuvada göstereceği performansla Türk voleybolunu daha da ileri taşımayı hedefliyor. Tüm sporcularımıza başarılar diler ve EYOF boyunca Türkiye’nin gururu olacaklarına inancımızı vurgularız.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0