U19 Kız Milli Takımımız, EYOF’da 7. Sırayı Elde Etti!

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U19 Kız Milli Takımımız, EYOF’da 7. Sırayı Elde Etti!

U19 Kız Milli Takımımız, Slovenya'nın Maribor kentinde gerçekleşen Avrupa Gençlik Olimpik Festivali'nde (EYOF) mücadele etti. Son 7-8 klasman maçında Polonya'yı 3-0 mağlup ederek turnuvayı 7. sırada tamamladılar. İşte karşılaşma detayları...

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde Almanya’ya 3-2 Mağlup Oldu
U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) Sahaya Çıkacak
U19 Kız Milli Takımı EYOF’ta 5-8 Klasman Maçlarına Yükseldi!

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) 7-8 klasman maçında Polonya ile karşılaştı. Slovenya’nın Maribor kentinde düzenlenen önemli organizasyonda milli sporcularımız üstün bir performans sergiledi.

Karşılaşmanın detaylarına göre, U19 Kız Milli Takımımız, Polonya’yı setlerde 25-19, 25-22 ve 25-21’lik skorlarla 3-0 mağlup etti. Oyuncularımızın gösterdiği istikrarlı performans ve mücadele azmi sayesinde turnuva sonunda 7. sırayı elde ettiler.

Turnuva boyunca ortaya koydukları başarılı performansla gönülleri fetheden U19 Kız Milli Takımımız, ülkemizi gururlandırdı. Genç sporcularımızın hırslı ve yetenek dolu oyunu, geleceğin voleybol yıldızlarını görmek isteyenlere umut oldu.

EYOF boyunca elde ettikleri sonuçlar ve gösterdikleri performansla turnuvaya damga vuran milli sporcularımız, sosyal medyada da büyük beğeni topladı. Sporseverler ve spor otoriteleri, U19 Kız Milli Takımımızı tebrik eden mesajlar yayınladılar.

Takımın başarılarına katkı sağlayan ve turnuvadaki en değerli oyuncular arasında yer alan genç sporcular, milli forma altında daha nice başarılara imza atma hedefiyle geleceğe umutla bakıyorlar.

U19 Kız Milli Takımımızın Avrupa Gençlik Olimpik Festivali‘ndeki performansı, Türk voleybolunun geleceği için umut verici. Genç yeteneklerin bu tür organizasyonlarda deneyim kazanması ve uluslararası platformda boy göstermesi, ülkemiz adına büyük önem taşıyor.

Sonuç olarak, U19 Kız Milli Takımımızın EYOF’da gösterdiği başarılı performansla 7. sırayı elde etmesi, gururumuz oldu. Genç sporcularımızın ilerleyen dönemlerdeki başarıları ve milli takımla olan yolculukları merakla bekleniyor. Onlara gelecek turnuvalarda ve kariyerlerinde başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0