U22 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda Türkiye Damgası

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

U22 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda Türkiye Damgası

Türkiye, Balkan Voleybol Birliği tarafından Kuzey Makedonya'da düzenlenen U22 Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası'nda erkeklerde namağlup şampiyon olurken, kadınlarda ikincilik ve dördüncülük elde etti. Detaylar haberimizde.

U19 Erkek Milli Takımımız Balkan Şampiyonası’nda Mücadele Edecek
U17 Erkek Milli Takımı Balkan Şampiyonası’nda Yarı Finale Yükseldi
U21 Kadın Milli Takımımız Balkan Şampiyonası’nda Zirveye Oturdu

U22 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası, Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde Balkan Voleybol Birliği (BVA) tarafından düzenlendi. Bu prestijli turnuva, Türk Plaj Voleybolu Milli Takımları için büyük bir başarıya sahne oldu. Türkiye, erkeklerde şampiyonluk elde ederken, kadınlarda ikinci ve dördüncü sıralarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımı, Antrenör Bilal Tanrıverdi yönetimindeki Batuhan Kuru ve Sacit Kurt ikilisinin performansıyla büyük bir çıkış yakaladı. Grup aşamasında Sırbistan, Kuzey Makedonya ve Romanya takımlarını 2-0 mağlup eden milliler, yarı finalde de Sırbistan’ı bir kez daha 2-0 mağlup etti. Finalde Kosova’yı 2-0 mağlup ederek namağlup şampiyonluğa ulaşan Türkiye, erkekler kategorisinde zirveye çıktı.

Kadın Plaj Voleybolu Milli Takımı da büyük bir performans sergiledi. Antrenör Ahmet Tunçay yönetimindeki Ecem Aksoy ve Esra Demirkıran ikilisi, grup aşamasında Romanya ve Kuzey Makedonya’yı 2-0 mağlup etmeyi başardı. Ancak, Sırbistan’a 2-1 mağlup olarak grupta bir mağlubiyet yaşadılar. Yarı finalde Romanya’yı 2-0 mağlup eden milliler, finalde Kosova’ya 2-1 yenilerek ikinci sırayı elde etti ve gümüş madalya kazandı.

Diğer kadın milli takımımız, İdil Gür ve Ceylin Sayar ikilisiyle turnuvaya damga vurdu. Grup aşamasında Sırbistan, Kuzey Makedonya ve Romanya’yı 2-0 mağlup ederek yarı finale yükselen milliler, Kosova’ya 2-1 mağlup olarak finale çıkma fırsatını kaçırdı. Üçüncülük maçında Romanya’ya 2-0 mağlup olan Türkiye 2, turnuvayı dördüncü sırada tamamladı.

U22 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda alınan bu başarılar, Türk Plaj Voleybolu Milli Takımları’nın uluslararası arenadaki gücünü bir kez daha kanıtladı. Türkiye, erkeklerde şampiyonluk ve kadınlarda ikincilik ve dördüncülük elde ederek gurur verici bir performans sergiledi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0