Zeynep Palabıyık ABD Yolcusu

HomeDünyaDünya Ligleri

Zeynep Palabıyık ABD Yolcusu

Amerikan Kolej Sporları Kurumu (NCAA) Voleybol Ligi ekiplerinden Minnesota Üniversitesi, libero Zeynep Palabıyık'ı transfer etti. 2004 doğumlu Zeynep Palabıyık, Türkiye'de başarılı bir kariyere sahip ve Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısından yetişmiştir. Detaylar haberimizde.

VakıfBank, Güçlü Smaçör Ali Frantti’yi Kadrosuna Kattı
Zeren Spor’dan Bomba Transfer! Kübalı Pasör Çaprazı Ana Cleger Kadroda!
Vakıfbank, İdil Naz Başcan’ı Transfer Etti, Kadrosunu Güçlendiriyor

Amerikan Kolej Sporları Kurumu (NCAA) Voleybol Ligi ekiplerinden Minnesota Üniversitesi, Türk voleybolunun yetenekli isimlerinden Zeynep Palabıyık’ı transfer ettiğini duyurdu. Genç libero, Türkiye’deki başarılı spor kariyerinin ardından Amerika yolunda ilk adımını atmaya hazırlanıyor.

2004 doğumlu olan Zeynep Palabıyık, voleybol dünyasına Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü’nde başladı ve daha sonra Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısına transfer oldu. Uzun yıllar boyunca Eczacıbaşı‘nın altyapı ve 2. Lig takımlarında forma giyen Zeynep, gösterdiği performansla 2021-2022 sezonunda Eczacıbaşı A Takımı’na yükselmeyi başardı.

Geçtiğimiz sezon TVF Kadınlar 1.Ligi takımlarından Beşiktaş Ceylan forması giyen genç libero, siyah beyazlı ekiple Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi başarıyla tamamladı. Bu başarısı ve yetenekleriyle Amerikan Kolej Sporları Kurumu’nun dikkatini çeken Zeynep Palabıyık, Minnesota Üniversitesi’nin tercihi oldu.

Zeynep Palabıyık’ın Amerika’daki yeni macerası, hem kendisi için büyük bir fırsat hem de Türk voleybolu için gurur verici bir olay olarak nitelendiriliyor. Türk sporcuların uluslararası arenada başarılı kariyerlere ulaşması, Türkiye voleybolunun da uluslararası alanda daha fazla tanınmasına katkı sağlayacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0