Elif Sude Budak Beşiktaş Altyapısından Amerika Takımına

HomeDünyaDünya Ligleri

Elif Sude Budak Beşiktaş Altyapısından Amerika Takımına

Amerikan Kolej Sporları Kurumu (NCAA) Voleybol Ligi ekiplerinden San Jose Üniversitesi, Türk voleybolunun yetenekli smaçörlerinden Elif Sude Budak'ı transfer etti. Beşiktaş altyapısında yetişen 2004 doğumlu sporcu, geçtiğimiz sezon Beşiktaş A Takımı'na yükselmiş ve Sultanlar Ligi'ne yükselme başarısı göstermişti. Haberimizde detaylar var.

Kızılcahamam Belediye Takımından Transfer Atağı
Bursa Büyükşehir Belediyespor, Smaçör Mehmet Hacıoğlu İle Anlaştı!
Şampiyon Smaçör Kathryn Plummer Eczacıbaşı Dynavit’te!

Türk voleybolunun yetenekli smaçörlerinden Elif Sude Budak, Amerikan Kolej Sporları Kurumu (NCAA) Voleybol Ligi’nin saygın ekiplerinden San Jose Üniversitesi tarafından transfer edildi. Beşiktaş altyapısında voleybola başlayan genç sporcu, gösterdiği üstün performansla Türk voleybolseverlerin takdirini kazanmıştı.

2004 doğumlu Elif Sude Budak, Beşiktaş altyapısında yetişerek kariyerine ilk adımlarını attı. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş A Takımı’nın kadrosuna dahil olan Elif Sude, takımıyla birlikte gösterdiği başarılı performansla Sultanlar Ligi’ne yükselme başarısı elde etti.

Elif Sude Budak’ın yeteneği, Amerikan Kolej Sporları Kurumu’nun dikkatini çekti ve San Jose Üniversitesi onu kadrosuna kattı. Bu transfer hem genç sporcu için önemli bir fırsat, hem de Türk voleybolu için gurur verici bir olay olarak nitelendiriliyor. Elif Sude Budak’ın Amerika’daki yeni sporcu macerası, Türk smaçörlerinin uluslararası kariyer yolculuğunda da bir örnek teşkil edecek. Türk voleybolseverler, genç smaçörün Amerika‘da başarılı olmasını dört gözle bekliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0