Antalya, VNL’de Devasa Maçlara Ev Sahipliği Yapacak

HomeDünyaDünya Ligleri

Antalya, VNL’de Devasa Maçlara Ev Sahipliği Yapacak

Antalya, VNL'nin açılış haftasında devasa maçlara ev sahipliği yapacak. Birinci grupta, FIVB Dünya Sıralaması'nda ilk dört takım arasında yer alan üç takımı içeriyor.

Filenin Sultanları 5 Yıldızıyla Avrupa Şampiyonası Rüya Takımı’nda
Filenin Sultanları, Milletler Ligi Finalleri’nde Sahaya Çıkıyor
Tayland’da Filenin Sultanları’na Yoğun İlgi!

Antalya, VNL’nin açılış haftasında devasa maçlara ev sahipliği yapacak. Birinci grupta, FIVB Dünya Sıralaması’nda ilk dört takım arasında yer alan üç takımı içeriyor.

Voleybol Milletler Ligi – Volleyball Nations League “VNL” 2023, Türkiye’nin Antalya şehrinde Salı günü başlayıp Pazar gününe kadar Antalya Spor Salonu’nda 16 kadın maçına ev sahipliği yapacak.

Turnuvanın 1. Grup programı, şu anda uluslararası kadın voleybolunda en heyecan verici karşılaşmalara sahne olacak ve Türkiye’nin sahil şehrindeki mücadelelere başlayacak olan son Olimpiyat, dünya ve VNL şampiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Heyecan, ilk maçtan itibaren başlayacak ve şu anda FIVB Kadın Voleybol Dünya Sıralaması’nda ikinci sırada olan savunma şampiyonu İtalya, Salı günü yerel saatle 17:00’de (14:00 UTC) Asya gücü Tayland ile karşılaşacak.

VNL – Voleybol Milletler Ligi – Antalya

Her iki takım da iyi bir formda maça çıkacak. Çünkü İtalya, geçen hafta Hırvatistan ve Kanada’ya karşı üstünlük sağladığı hazırlık maçlarında etkileyici performanslar sergilerken, Tayland ise bu ayın başlarında Güneydoğu Asya Oyunları’nda 14. altın madalyasını kazandı. Smaçör Myriam Sylla ve orta oyuncular Anna Danesi ve Federica Squarcini, İtalya’ya açılış haftasında önderlik edecek.

Saat 20:00’de FIVB Kadın Voleybol Dünya Şampiyonası’nda yedinci sırayı elde eden Polonya ve 2021’deki VNL çıkışıyla14. sırayı alan ve geçen yıl 12. sıraya yükselen Kanada, açılış gününün ikinci ve son maçında karşı karşıya gelecek.

Antalya’daki müsabakaların ikinci günü, eşleşmeler aşamasında en çok beklenen maçlarından biriyle başlayacak. Dünya şampiyonu Sırbistan ile Olimpiyat şampiyonu Amerika Birleşik Devletleri “ABD” arasındaki mücadele. FIVB Dünya Sıralaması’nda ilk sırada yer alan Avrupalılar ve dördüncü sırada olan Amerikalılar, yerel saatle 17:00’de (14:00 UTC) karşı karşıya gelecek.

VNL – Voleybol Milletler Ligi – Antalya

Voleybol Milletler Ligi’nde “VNL” Ev Sahibi Türkiye

Çarşamba gününün programı, ev sahibi Türkiye’nin kendi taraftarları önünde sahaya çıkacağı stil sahibi bir şekilde sona erecek. Türkiye, yerel saatle 20:00’de (17:00 UTC) Kore ile karşılaşacak. Bu maç, Kübalı doğumlu yıldız smaçör Melissa Vargas’ın Türkiye milli takımıyla sahaya ilk çıkışını işaretleyecek.

“Takımımızın yeni antrenörümüzün getirdiği yeni sisteme uyum sağlamaya çalışıyoruz. VNL’nin başlamadan önce tüm oyuncularla çalışacak çok fazla zamanımız olmadı, ancak ilk haftada taraftarımızın önünde olmak bizim için çok önemli. Taraftarlarımızın bizi destekleyeceğini biliyoruz ve iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

Smaçör Meliha Diken

Ev sahibi takım, Perşembe gününün en heyecan verici maçlarından birinde de yer alacak, çünkü yerel saatle 20:00’de (17:00 UTC) Sırbistan ile karşılaşacaklar. Bu karşılaşma, iki milli takımın geçen yılın sonunda antrenörlerini değiştirmelerinden sonra büyük önem kazandı, çünkü dünya şampiyonu Daniele Santarelli Sırbistan’dan Türkiye’ye geçti ve diğer İtalyan Giovanni Guidetti tam tersi yönde geçti.

“Bu sezon kolay maçlar olmayacak” diyor Guidetti. “Türkiye her zaman evinde çok güçlüdür ve şimdi Vargas’ı da kadrolarına kattılar, bu da onları daha iyi bir takım yaptı. Sırbistan ile ilk günlerimde gördüğüm şeyler beni çok umutlandırdı. Oyuncular inanılmaz yetenekli ve tutumları da mükemmel.”

Savunma şampiyonu İtalya, Antalya’daki mücadelesini tamamlamak için iki zorlu karşılaşmaya çıkacak. Cuma günü Türkiye ile, cumartesi günü ise Amerika Birleşik Devletleri ile karşı karşıya gelecek. Her iki karşılaşma da yerel saatle 20:00’de (17:00 UTC) başlayacak.

Antalya’daki müsabakaların son günü olan Pazar gününün maçı, yerel saatle 14:00’te (11:00 UTC) Tayland ve Kore arasındaki Asya mücadelesi olacak. Tayland, en son karşılaşmada rakiplerine karşı baskın bir performans sergilemişlerdi. 2022’de VNL ve Dünya Şampiyonası karşılaşmalarını da rahat setlerle kazanmışlardır.

Antalya’daki 1. Grup maçlarıyla eş zamanlı olarak Japonya’nın Nagoya şehri, diğer sekiz VNL katılımcısını “Brezilya, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Dominik Cumhuriyeti, Almanya, Japonya ve Hollanda” ağırlayacak.

VNL Eleme aşaması, her biri 12 maç yapacak olan 16 takımın üç haftalık mücadelesini içerecek. Elemelerin en iyi sekiz milli takımı, 12-16 Temmuz tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Arlington şehrinde düzenlenecek olan Final Aşaması’na katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi ülke Amerika Birleşik Devletleri ise zaten yer garantisi almış durumda.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0