Avrupa Plaj Voleybolu Kupası’nda Final Heyecanı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Avrupa Plaj Voleybolu Kupası’nda Final Heyecanı

CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası'nın ilk sezonunun finalleri, Türkiye'nin Balıkesir şehrinde gerçekleşecek. Slovenya, İspanya, Türkiye ve Azerbaycan'dan gelen plaj voleybolu kulüpleri, zafer için yarışacak. İşte ayrıntılar.

Pro Beach Tour Erciyes Dağı Etabı: Tarihi Bir Organizasyon
Heyecan Dolu Mücadeleler Sonunda Antalya ve İzmir’de Kazananlar Belli Oldu!
Kadın Plaj Voleybolu Milli Takımlarımız, Milletler Kupası’nda Sahaya Çıktı

CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası’nın ilk sezonu sona eriyor ve finaller Türkiye’nin Balıkesir şehrinde büyük bir heyecanla karşılanıyor. Bu prestijli organizasyonun final maçlarında dört farklı ülkeden plaj voleybolu kulüpleri zafer için ter dökecekler.

Kadınlar kategorisinde Slovenya’dan Ludus Ljubljana ve İspanya’dan Majadahonda Madrid, Burhaniye Ören Plajı’nda şampiyonluk için mücadele edecekler. Erkeklerde ise Türkiye’den TVF Spor Lisesi SK Ankara ve Azerbaycan’dan Murov AzTerminal Baku, şampiyonluk için ter dökecekler.

Ludus Ljubljana, Cuma günü B Grubu’nu birinci olarak tamamlayarak Cumartesi günü yarı finale yükseldi. Yarı finalde İtalya’dan Beach Volley Training Beinasco ekibiyle karşı karşıya geldiler ve zorlu bir mücadele sonunda altın seti 18-16’lık skorla kazanarak finale yükseldiler. Slovenya’dan Živa Javornik, “Finale yükseldiğimiz için gerçekten mutluyuz. İkinci maçımızda çok iyi oynamadık ama altın seti kazanmayı başardık” dedi.

CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası – Kadınlar Maç Programı ve Sonuçları

İspanya temsilcisi Majadahonda Madrid, yarı finalde Fransa’dan Ré Beach Kulübü ile karşı karşıya geldi. Zorlu bir mücadele sonunda altın seti 16-14 kazanarak finale yükseldiler. Danieke Prins, “Çok gergin ama çok mutluyuz, harika bir his. Çok stresli bir gün geçirdik ama aynı zamanda epikti” dedi.

Erkeklerdeki yarı finallerde de zaferi belirlemek için altın setlere ihtiyaç duyuldu ve günün ilk maçında TVF Spor Lisesi SK Ankara, Avusturya’dan ABC Wörthersee’yi 19-17’lik dramatik bir skorla geçerek finale yükseldi. Sefa Urlu, “Altın set inanılmaz zordu. Kazandığımız için çok mutluyuz ama işimiz henüz bitmedi. Yarın zorlu bir final bekliyorum. Şampiyon olmayı umuyorum” şeklinde konuştu.

CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası – Erkekler Maç Programı ve Sonuçları

Diğer yarı finalde ise Murov AzTerminal Baku, Macaristan’ın Strandroplabdazasert SE Budapest ekibini altın sette 15-5’lik bir skorla geçerek finale yükseldi.

2023 yılında CEV tarafından oluşturulan Plaj Voleybolu Avrupa Kupası, sporu ulusal ve uluslararası kulüp seviyesinde daha da büyütmek amacıyla düzenlenen bir etkinlik olarak dikkat çekiyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0