U19 Kız Milli Takımı Dünya Şampiyonası’nda Sahaya Çıkıyor

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U19 Kız Milli Takımı Dünya Şampiyonası’nda Sahaya Çıkıyor

19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası için heyecanla sahaya çıkıyor. İşte milli takımımızın maç programı ve kadrosu.

U19 Kız Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nda Son 16’da
U19 Kız Milli Takımımız, Porto Riko Takımını Yenerek 2’de 2 Yaptı
FIVB Yönetim Kurulu, 2025-2028 Voleybol Takvimini Onayladı

Türkiye’nin gururu olan U19 Kız Milli Takımı, Hırvatistan ve Macaristan’ın ortaklaşa düzenlediği FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası için sahaya çıkıyor. Genç voleybolcularımız, 1-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan bu prestijli organizasyonda mücadele edecek.

Milli takımımız, B Grubu’nda yer alacak ve ev sahibi Hırvatistan’ın yanı sıra Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Nijerya ve Almanya ile mücadele edecek. Toplamda 24 takımın yer alacağı turnuva, Hırvatistan’ın Osijek ve Macaristan’ın Szeged şehirlerinde gerçekleştirilecek.

FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası’nda gruplar ve takımlar şu şekilde:

A Grubu: Macaristan, Arjantin, Mısır, Kamerun, Çin, Şili

B Grubu: Hırvatistan, Türkiye, Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Nijerya, Almanya

C Grubu: İtalya, Brezilya, Tayland, Peru, Kanada, Bulgaristan

D Grubu: ABD, Sırbistan, Polonya, Meksika, Japonya, Güney Kore

U19 Kız Milli Takımı İdari ve Teknik Kadrosu Belirlendi

Milli takımımızın idari ve teknik kadrosu da belirlendi. Takım Menajeri olarak Ecem Türker, Başantrenör olarak Gökhan Durmaz, Yardımcı Antrenör olarak Batuhan Ragıp Şen, Yardımcı Antrenör ve Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörü olarak Reşat Yazıcıoğulları, İstatistik Antrenörü olarak Tunahan Bayraktar, Kondisyoner olarak Burak Soysal, Fizyoterapist olarak Sıddıka Kutsal Han, Masör olarak Sibel Kahyalıoğlu ve Psikolog olarak Sema Genç görev yapacak.

Milli takımımızın 12 kişilik sporcu kadrosunda şu isimler yer alıyor: Dilay Özdemir ve Beril Çoban (Pasörler), Beren Yeşilırmak ve Selen Köse (Pasör Çaprazları), Eylül Durgun, Liza Safronova, Bianka İlayda Mumcular ve Şevval Acıbal (Smaçörler), Nisan Eroğuz, Begüm Kaçmaz ve Lal Verda Akın (Orta Oyuncular) ile İlayda Naz Gergef (Libero).

Millilerimizin heyecan dolu maç programı şu şekilde:

1 Ağustos 2023: 16.00 Türkiye – Nijerya

2 Ağustos 2023: 16.00 Türkiye – Porto Riko

3 Ağustos 2023: 16.00 Türkiye – Dominik Cumhuriyeti

5 Ağustos 2023: 22.00 Türkiye – Almanya

6 Ağustos 2023: 21.00 Türkiye – Hırvatistan

U19 Kız Milli Takımı, dünya genç voleybolunun en yetenekli takımlarıyla mücadele edeceği bu önemli organizasyonda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanıyor. Milli takımımıza başarılar diliyor ve tüm Türkiye‘nin desteğinin bu genç sporcularımıza güç vereceğine inanıyoruz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0