Avrupa’da Beach Pro Tour Futures Turnuvaları Devam Ediyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Avrupa’da Beach Pro Tour Futures Turnuvaları Devam Ediyor

Avrupa'daki Volleyball World Beach Pro Tour Futures etkinlikleri sezonu bu hafta tam hız devam ediyor. Bulgaristan'ın Sveti Vlas kasabası ve Polonya'nın Krakow şehri, Perşembe gününden Pazar gününe kadar eş zamanlı turnuvalara ev sahipliği yapacak.

Brezilya ve ABD, Edmonton Challenge’da Plaj Voleybolu Liderleri
Alman ve Avusturyalılar Krakow ve Sveti Vlas’ta Altına Uzandı
Dünyanın En Başarılı 10 Kadın Takımı Ostrava’da Yarışacak

Avrupa’daki Volleyball World Beach Pro Tour Futures etkinlikleri sezonu bu hafta tam hız devam ediyor. Bulgaristan’ın Sveti Vlas kasabası ve Polonya’nın Krakow şehri, Perşembe gününden Pazar gününe kadar eş zamanlı turnuvalara ev sahipliği yapacak.

Bulgaristan’da ilk Beach Pro Tour etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Sveti Vlas ve uluslararası bir turnuvaya ilk kez ev sahipliği yapacak olan Krakow, 2024 yılında İspanya’nın başkenti Madrid, İtalyan şehirleri Cervia ve Battipaglia ile İsviçre kasabası Spiez’deki durakların ardından Avrupa’da Futures’a ev sahipliği yapacak beşinci ve altıncı şehir olacak.

2022 ve 2023 yıllarında Bulgaristan iç turu etkinliklerine ev sahipliği yapan Sveti Vlas’taki çift cinsiyet turnuvasının mekanı, Balkan Dağları’nın Karadeniz’le buluştuğu noktada bulunan Sveti Vlas Karadeniz tatil beldesindeki muhteşem Marina Dinevi yat limanının yanındaki pitoresk Venid Plajı olacak.

Bulgaristan’daki erkekler turnuvasında 28 takım mücadele edecek, bunların 22’si Avrupa’dan geliyor – Bulgaristan (5), Avusturya (2), Almanya (2), İsrail (2), Hollanda (2), Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Estonya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Norveç, Sırbistan ve İsviçre. Avustralya (2), Mısır (2), Kamerun ve Amerika Birleşik Devletleri’nden ikililer kadroyu tamamlamaktadır. Turnuva, hem kıta hem de uluslararası seviyede yükselmeye devam eden iç saha takımları için de büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Plaj voleybolu oynamak, denize yakın yapabileceğiniz en iyi şey. Bu tam anlamıyla plaj voleybolu deneyimi. Biz bir takım olarak Bulgaristan’da böylesine güzel bir yerde oynamayı gerçekten dört gözle bekliyoruz. Orada daha önce bazı bir yıldızlı turnuvalarda oynadım ve her zaman harika ve iyi organize edilmişlerdi. Hala Avrupa Şampiyonası’na katılmak için küçük bir şansımız var. Bu yüzden her şeyi zorlayacağız. Mümkün olduğunca zorlayacağız, maç maç ilerleyeceğiz ve sonra yeterli olup olmadığını göreceğiz.

Florian Schnetzer

Turnuva, kendimizi uluslararası yarışmalarda sınamak için harika bir fırsat. Dünyanın plaj voleybolu topluluğunun bir parçası olarak bizi dahil etmeye çalışan organizatörlerin yatırım yaptığı imkanlardan ve çabalardan dolayı mutluyuz. Avrupa seviyesinde iyi bir ikiliye sahip olmak istiyorsak, bu seviyedeki turnuvalara daha fazla katılım olması gerekiyor. Bulgaristan’da gerçekleşmesiyle bu iyi bir başlangıç. Sveti Vlas’taki turnuva doğru yönde atılmış büyük bir adım ve bunu daha fazla böyle etkinliklerin izlemesi gerekiyor.

Dimitar Kalchev

Sveti Vlas’taki kadınlar turnuvasında da 28 takım mücadele edecek, bunlardan 20’si Avrupa ülkelerini temsil ediyor – Bulgaristan (5), Hollanda (3), İsveç (3), Çek Cumhuriyeti (2), Fransa (2), İsviçre (2), Belçika, İsrail ve Slovakya. Kalan sekiz ikili Amerika Birleşik Devletleri (3), Mısır (2), Avustralya, Kanada ve Mauritius’tan geliyor.

Etkinlikte öne çıkanlar arasında geçen hafta Spiez’deki Futures etkinliğini kazanan Hollandalı Wies Bekhuis ve Brecht Piersma ile Rio 2016 Olimpiyatları oyuncuları Brooke Sweat (ABD) ve Doaa Elghobashy (Mısır) yer alıyor.

Krakow’da Önce Erkekler Oynayacak

Krakow Futures iki hafta sonuna yayılacak. İlk olarak erkekler Jan Nowak-Jeziorański Meydanı’na çıkacak. Etkinlikte 28 takım yer alacak, bunların 24’ü Avrupa’dan – Polonya (5), Çek Cumhuriyeti (2), Finlandiya (2), Norveç (2), İsveç (2), Avusturya, Belçika, Estonya, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Litvanya, Lüksemburg, İspanya ve İsviçre. Brezilya, Mauritius, Güney Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri’nden ikililer de mücadele edecek.

Katılımcılar listesinde öne çıkanlar arasında birlikte iki FIVB Dünya Turu şampiyonluğu kazanmış ikinci sıradaki Polonyalılar Jedrzej Brozyniak ve Piotr Janiak ile Rio 2016 Olimpiyatları oyuncusu Avusturyalı tecrübeli Alexander Huber yer alıyor.

Her iki turnuva da benzer bir programda ilerleyecek. Perşembe günü eleme maçları, Cuma günü grup aşaması, Cumartesi günü eleme turları ve Pazar günü madalya maçı ile etkinlik sona erecek.

Avrupa’daki Beach Pro Tour Futures etkinlikleri, CEV tarafından Volleyball World ile yakın işbirliği içinde yürütülmektedir ve kıtadan takımlara yarışma ve değerli uluslararası sıralama puanları kazanma fırsatı sunar.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0