Isabelle Haak 2024 Victoria Ödülü’nün Sahibi Oldu

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Isabelle Haak 2024 Victoria Ödülü’nün Sahibi Oldu

Dünyanın en iyi kadın voleybolcularından biri olarak kabul edilen İsveçli voleybol yıldızı Isabelle Haak, sürekli büyüyen kariyerine bir ödül daha ekledi.

Imoco Conegliano, Eczacıbaşı Dynavit Karşısında Zorlu Bir Zafer Kazandı!
Isabelle Haak’tan Fenerbahçe’ye Gönderme: “İntikam Alabiliriz”
Muhteşem Wołosz, Imoco’ya Supercoppa Şampiyonluğunu Korumada Yardımcı Oldu

Dünyanın en iyi kadın voleybolcularından biri olarak kabul edilen İsveçli voleybol yıldızı Isabelle Haak, sürekli büyüyen kariyerine bir ödül daha ekledi. Kısa bir süre önce İtalyan takımı Imoco Volley CONEGLIANO ile elit CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazanmanın yanı sıra finalin en skorer oyuncusu oldu ve aynı zamanda yerli rakipleri Allianz Vero Volley MILANO ile olan maçın En Değerli Oyuncusu seçildi. Isabelle ve takımı ayrıca Coppa Italia ve Süpercoppa’yı kazanarak ve İtalya şampiyonu olarak gerçekten mükemmel ve unutulmaz bir sezonu tamamladı.

Haak, İsveç milli takımında 14 yaşında ilk kez forma giydi ve şu anda İsveç Voleybolunun gerçek yüzü. Başarılı profesyonel kariyeri boyunca İsveç, Fransa, Türkiye ve İtalya liglerinde mücadele etti ve bunun sonucunda bir dizi başarı ve ödül kazandı. Şimdi etkileyici koleksiyonuna bir ödül daha eklendi, 2024 Victoria Ödülü.

Kariyeri boyunca Haak, (Engelholms VS ile) İsveç Elitserien’i, Kulüp Dünya Şampiyonası’nı, Türkiye Süper Kupası’nı, Türkiye Kupası’nı ve CEV Şampiyonlar Ligi’ni (VakifBank ISTANBUL ile) kazandı. Ayrıca Kulüp Dünya Şampiyonası, Coppa Italia, Serie A1 ve Şampiyonlar Ligi’ni (Imoco Volley ile) kazandı. “Bella” defalarca bu turnuvaların çoğunda En Değerli Oyuncu seçildi. Henüz sadece 24 yaşında ama gerçek bir voleybol süperstarı ve tüm spor dallarında İsveç’in en iyi sporcularından biri. İtalya’daki son sezonu, katıldığı her bir yarışmayı kazanmasıyla büyülüydü.

Böylesine prestijli bir ödül almak gerçekten bir onur. Biraz şaşkınım bile, ama aynı zamanda Voleybolun İsveç’te hala bu kadar küçük bir spor olarak kalması nedeniyle bu şekilde fark edilmesi elbette çok önemli.

Isabelle Haak

Haak, Victoria Ödülü sahibi olarak bir grup İsveç spor efsanesine katılıyor. Victoria Ödülü, 1979’dan beri her yıl Victoria Konseri sırasında Kraliyet Prensesi Victoria tarafından verilmektedir. Bu yılın töreni 14 Temmuz’da gerçekleşecek. Konser, Veliaht Prenses’in doğum günü için düzenlenen yıllık bir övgüdür. Kutlama, Borgholm Kalesi’nde tanınmış sanatçıların performansları, Victoria Ödülü’nün verilmesi ve Veliaht Prenses Victoria’nın fonu için bağış toplanmasıyla gerçekleşir.

Toplanan fonlar, engelli çocuklara diğer tüm çocuklar gibi eğlence aktivitelerine katılma hakkı vermek için kullanılmaktadır. Kamp aktiviteleri, geziler, geziler ve farklı sporları deneme fırsatı yoluyla, izolasyonu kırmaya, yaşam kalitesini yükseltmeye, özsaygıyı güçlendirmeye ve yeni arkadaşlar edinme fırsatını kolaylaştırmaya katkıda bulunan eylemleri desteklemek amaçlanmaktadır.

YORUMLAR

YORUMLAR: 1