Eda Erdem Dündar’ın Heykeli Açıldı: TVF Başkanı’nın Gafı

HomeMagazin

Eda Erdem Dündar’ın Heykeli Açıldı: TVF Başkanı’nın Gafı

Eda Erdem Dündar'ın heykeli açılırken, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ın yaptığı gaf olay oldu. Törende Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un şaşkınlığı gözlerden kaçmadı. Detaylar haberimizde!

Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonuna Merhaba Gecesi’nde Buluştu
Eda Erdem, “Uluslararası Cesur Kadınlar” Ödülüne Aday Gösterildi
Söz Şampiyonda

Milli voleybolcu Eda Erdem’in Ülker Stadyumu önündeki heykelinin açılış töreni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirildi. Ancak törende yaşanan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın gafı olay oldu. İşte detaylar:

Heykel Açılış Töreni: Eda Erdem Dündar’ın Anısına

Fenerbahçe ve A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar‘ın Ülker Stadyumu önündeki heykeli için özel bir açılış töreni düzenlendi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak yapılan törende, Eda Erdem’in voleybol kariyerine ve Türk sporuna katkıları anıldı.

Başkanın Gafı: Mehmet Akif Üstündağ’ın İfadesi

Açılış töreninde konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Eda Erdem için bir gaf yaparak “Eda Erdem denince kaptan gibi kaptan, adam gibi adam” ifadesini kullandı. Bu ifade, Eda Erdem’in kadın bir sporcu olduğu ve “adam gibi adam” ifadesinin uygun olmadığı düşüncesiyle tepkilere neden oldu.

Ali Koç’un Şaşkınlığı: Gafın Ardından

Başkan Üstündağ’ın gafı, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da şaşkınlığına neden oldu. Eda Erdem’in ve Ali Koç’un tepkileri törende dikkat çekti. Ali Koç’un bakışları, Başkan Üstündağ’ın gafıyla ilgili olarak olay oldu.

Törenin amacı olan Eda Erdem’in anısını yaşatma ve voleybol camiasına katkılarını vurgulama hedefi, Başkan Üstündağ’ın gafı nedeniyle gölgelendi. Ancak heykelin açılışı, Türk sporuna ve kadın sporculara verilen önemi bir kez daha vurguladı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0