Filenin Sultanları’ndan Cansu Özbay: “Tayland’daki Destek Bizi Ekstra Motive Etti”

HomeRöportaj

Filenin Sultanları’ndan Cansu Özbay: “Tayland’daki Destek Bizi Ekstra Motive Etti”

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yıldızı Cansu Özbay, Filenin Sultanları'nın Milletler Ligi zaferi, Avrupa Şampiyonası hedefleri ve olimpiyatlar konusundaki açıklamalarını paylaşıyor.

Meliha Diken: Seyircimizin Desteğiyle Güzel Bir Başlangıç Yapmak İstiyoruz
Tayland’da Filenin Sultanları’na Yoğun İlgi!
Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’na Galibiyetle Başladı

Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı’nın yıldız pasörü Cansu Özbay, Filenin Sultanları olarak anılan milli takımın Milletler Ligi’ndeki şampiyonluğu ve Avrupa Şampiyonası hedefleri hakkında Skorer’e özel açıklamalarda bulundu. Cansu, üzerlerindeki baskının daha çok bir sorumluluk haline geldiğini ifade ederken, Tayland’daki desteklerin takımı ekstra motive ettiğini vurguladı. Olimpiyatların büyük hedefleri olduğunu belirten Cansu Özbay, gelecek müsabakalar ve zorlu rakipler hakkında da görüşlerini paylaştı.

VNL şampiyonluğu sonrası ne değişti? Şampiyonluk farkını nasıl açıklarsın?

Tabii ki Amerika’ya gittiğimizde oraya şampiyon olmak için gittik. Santarelli de bunu söyleyip duruyordu maçlardan önce. Ve gerçekten onun dediği her şey oldu. Biz buraya şampiyon olarak döndük. Şu an bizden beklenen çok daha fazla şey olduğunu düşünüyorum Avrupa Şampiyonası’nda. Çünkü biz bunu yapabileceğimizi, başarabileceğimizi herkese göstermiş olduk. Üzerimizde tabii ki baskı var ama baskıdan daha çok sorumluluk haline geldiğini düşünüyorum bizde. Elimizden geldiğince hepimiz çok alışkınız bu sorumluluklara bu baskıya. Avrupa Şampiyonası için en güzel şekilde atlatacağımızı düşünüyorum.

Avrupa Şampiyonası grubunda İsveç ve Almanya dişli rakip. İsveç’te tanıdık isim Haak var. Neler söylersin grup maçları için?

Grubumuzda aslında bizi çok fazla zorlayacak takım olduğunu düşünmüyorum çünkü seviyemizi gösterdiğimizi düşünüyorum. Kendimiz gibi oynadıktan sonra gruptan en iyi şekilde çıkacağımızı düşünüyorum. Her maça, maç maç bakmamız gerekiyor. Çok önemli bir turnuva. Kazanmak için elinden gelenin en iyisini vermek için orada. Sizin de dediğiniz gibi ilk maç çok önemli. Turnuvaların ilk maç her zaman çok zor oluyor. Ama sonun sonrasında bizi çok zorlu çeyrek final ve yarı final bekliyor zaten. Bakalım… Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Maçlarımız Düsseldorf’da oynanacak. Almanya’da çok Türk var. VNL’de de Tayland’da size müthiş bir destek vardı. Bu desteği nasıl yorumlarsın?

Tayland’ı yorumlayacak olursam orada voleybola inanılmaz bir ilgi var. Oraya gittiğimizde gerçekten bize olan ilgileri bir sürü hediyeler getirmeleri, ilgilenmeleri, fotoğraf çekinmeleri müthiş bir duyguydu. Bu çok güzel bir şey. Bizi ekstra teşvik ettiğini düşünüyorum. Çünkü ülkemizden çok uzaktayız, orada da bizi gören, destekleyen insanlar olduğunu gördüğümüzde çok daha farklı hissediyoruz. Full salondu.

Almanya’ya gelince bizim için orasının çok çok güzel olacağını düşünüyorum. Dediğiniz gibi bir sürü Türk var. Bize destek olacaklar ve Ankara veya İstanbul’da oynayabilecekmişiz gibi hissediyorum. Bu da bizim için çok avantaj olacak.

Tokyo Olimpiyatları hepimizin içinde ukde kaldı. Avrupa Şampiyonası sonrası olimpiyat elemeleri var. Asıl hedef orası gibi?

Şu an Avrupa şampiyonası var onu düşünmemiz gerekiyor. Daha sonrasında olimpiyat elemesinde çok öenmli rakiplerimiz var grubumuzda. İlk 2 takım çıkacak diye biliyorum. Bunun için de çok savaşıp, her şeyimizi vermemiz gerekiyor. Orası çok zor bir turnuva olacak bence. Üst üste maçlar oynayacağız. Hedefimiz Paris’e gitmek. Orada bütün seyircilerin önünde tekrardan normal olimpiyat ruhunu yaşamak için var gücümüzle çalışacağız.

Taraftarlara bir şey söylemek ister misin?

Lütfen bizi yalnız bırakmayın. İzlemeye, desteklemeye devam edin. Çünkü biz sizin için sahada savaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

YORUMLAR

YORUMLAR: 0