Galatasaray Daikin’den Balkan Kupası’na Muhteşem Başlangıç

HomeHaberSultanlar Ligi

Galatasaray Daikin’den Balkan Kupası’na Muhteşem Başlangıç

Galatasaray Daikin, Kosova'nın ev sahipliğinde düzenlenen Balkan Kupası'na muhteşem bir başlangıç yaptı. İlk maçta Arnavutluk ekibi SK Skenderbeu'yu 3-0 mağlup eden temsilcimiz, CEV Challenge Kupası'na katılma hakkı elde etti.

Galatasaray Daikin Balkan Kupası’nda Temsil Edecek
Bursa BBSK, Balkan Kupası’na Muhteşem Bir Başlangıç Yaptı
Bursa BBSK, Erkekler Balkan Kupası’na Ev Sahipliği Yapacak

Türk voleybolunun önemli temsilcilerinden Galatasaray Daikin, Kosova‘nın ev sahipliğinde gerçekleşen Balkan Kupası’na muhteşem bir başlangıç yaptı. İlk maçlarına çıkan Galatasaray Daikin, Arnavutluk’un güçlü ekibi SK Skenderbeu karşısında üstün bir performans sergileyerek maçı 3-0’lık net bir skorla kazandı. (Setler: 25-16, 25-9, 25-9)

Bu galibiyet, Galatasaray Daikin’in Balkan Kupası’ndaki yolculuğuna umut dolu bir başlangıç yapmasını sağladı. Takımın gösterdiği etkileyici performans, gelecek maçlara olan motivasyonu da artırdı.

Galatasaray Daikin, turnuvanın ikinci maçında 20 Eylül Çarşamba günü saat 18.30’da Yunanistan’ın AO Markopoulous takımıyla karşılaşacak. Bu maçın da zorlu geçeceği tahmin ediliyor ancak Galatasaray Daikin, ilk maçta gösterdiği üstün performansı sürdürme kararlılığında.

Galatasaray Daikin için Balkan Kupası’nın özel bir önemi bulunuyor. Eğer bu prestijli turnuvayı şampiyon olarak tamamlarlarsa, CEV Challenge Kupası‘na katılma hakkını elde edecekler. 32’li finaller turunda ise Portekiz’in Kairos Ponta Delgada takımıyla eşleşecekler. Bu da takım için uluslararası alanda daha fazla deneyim ve başarı fırsatı anlamına geliyor.

Galatasaray Daikin’in Balkan Kupası’ndaki performansı yakından takip ediliyor ve tüm Türk voleybolseverler, takımlarına bu önemli turnuvada başarılar diliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0