Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde 4’te 4 Yaptı

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde 4’te 4 Yaptı

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri'nde Arjantin'i 3-1 mağlup ederek dörtte dört yaptı. Takım, olimpiyat hayallerini sürdürüyor.

Filenin Sultanları Hollanda’yı 3-1 Yendi!
Daniele Santarelli’nin Büyülü Koçluğuyla Türkiye’nin Sihirli Başarısı
Millilerimizin Kadrosu Açıklandı

Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Japonya’da düzenlenen Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde büyük bir başarıya imza attı. Takımımız, B Grubu’ndaki dördüncü maçında Arjantin’i 3-1 mağlup ederek turnuvada 4’te 4 yapmayı başardı. (Setler: 25-16, 22-25, 25-15, 25-15)

Karşılaşma, Yoyogi National Salonu’nda oynandı ve heyecan dolu anlara sahne oldu. A Milli Kadın Voleybol Takımı, üstün performansı ve takım oyunuyla rakibine karşı üstünlük sağladı.

Maç sonunda takım kaptanı, başantrenör, ve oyuncuların görüşleri alındı. Takım kaptanı, galibiyetin önemine vurgu yaparak, “Bu galibiyet, olimpiyat hayalimize bir adım daha yaklaşmamıza yardımcı oldu. Takım olarak birlikte çalışmanın ve inancın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdik” dedi.

Başantrenör, oyuncuların performansından ve maç stratejisinden memnun olduğunu belirtti. “Arjantin gibi güçlü bir rakibi mağlup etmek her zaman kolay değildir. Oyuncularımızın disiplinli oyunu ve istikrarı, bizi bu zaferi elde etmeye götürdü” şeklinde konuştu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, elemelerdeki beşinci maçında 22 Eylül Cuma günü saat 10.00’da Brezilya ile karşılaşacak. Bu önemli mücadele de TRT Spor‘dan canlı yayınlanacak. Takımımız, olimpiyat hayallerini sürdürmek için bu mücadelede de en iyisini yapmaya kararlı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0