Göteborg, Yılın Son NEVZA Plaj Voleybolu Turnuvasında Ev Sahibi

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Göteborg, Yılın Son NEVZA Plaj Voleybolu Turnuvasında Ev Sahibi

Göteborg, 2023 NEVZA Plaj Voleybolu sezonunun son etkinliğine ev sahipliği yapacak. Göteborg Beachvolley Club, bu heyecan verici spor etkinliğini düzenlemekten mutlu ve onurlu. Bu etkinlik, hem elit hem de amatör oyuncuların bir araya geldiği büyük bir plaj voleybolu etkinliği olan Halloween Cup ile yan yana gerçekleşecek.

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’na Galibiyetle Başladı
İsveç Milli Voleybol Takımı: Tarihi Başarılarıyla Avrupa’da Yükseliyor
İsveç ve Ukrayna, Avrupa Altın Ligi Yarı Finalinde Avantajlı

2023 NEVZA Plaj Voleybolu sezonu, yılın son etkinliği için İsveç’in Göteborg şehrine taşınıyor. Göteborg Beachvolley Club (GBC) ve İsveç Voleybol Federasyonu, NEVZA Plaj Voleybolu turnuvasına bir kez daha ev sahipliği yapmaktan mutlu ve onurlu. Kuzey Avrupa’nın en yetenekli ve rekabetçi takımlarından bazıları, dünyanın en büyük kapalı Plaj Voleybolu arenası olan Beach Center’da en büyük ödülleri kazanmak için İsveç’in ikinci büyük şehrine seyahat etme şansı bulacaklar.

Halloween Cup ile Birlikte Plaj Voleybolu Şöleni

NEVZA Plaj Voleybolu, yaklaşık 400 oyuncunun sahaya çıkacağı Halloween Cup adlı bir plaj voleybolu etkinliği ile aynı anda gerçekleşecek. Bu nedenle, hem elit hem de amatör oyuncular birbirlerinden ilham alacak ve aynı zamanda plaj voleybolunun yaşam boyu süren ve herkes için bir spor olduğunu örnekleyecekler.

İsveç Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Simon Dahl, “Şu anda İsveç’te farklı uluslararası etkinlikleri uygulamak için çalışıyoruz ve bu anlamda Göteborg Beachvolley Club gibi güçlü ve deneyimli yerel organizatörlere sahip olmak önemlidir. Göteborg’daki turnuva, aynı zamanda İsveçli oyuncuların uluslararası rekabetle karşılaşma deneyimi kazanmaları için bir fırsat yaratırken, Beach Pro Tour’a katılmak için çaba göstermelerine de ilham kaynağı olabilir” dedi.

Göteborg Beachvolley Club’dan Turnuva Direktörü Sandra Krook ise, “Göteborg’da NEVZA Bölgesel Etkinliği’ni başka bir yıl daha düzenlemekten heyecan duyuyoruz. Bu etkinlik, hem oyuncular hem de seyirciler tarafından her yıl büyük bir ilgiyle karşılanan ve heyecanla beklenen bir etkinlik haline geldi. NEVZA Plaj Voleybolu gibi elit bir organizasyonun, rekreasyonel turnuvalarla yan yana oynanması, arenada hareket halinde birçok insanın olduğu sinerji etkileri ve coşkulu bir ortam yaratır. Elit oyuncular diğerlerine ilham verecek ve aynı zamanda harika bir eğlence sunacak” şeklinde konuştu.

Göteborg, Yılın Son NEVZA Plaj Voleybolu Turnuvasında Ev Sahibi
Göteborg, Yılın Son NEVZA Plaj Voleybolu Turnuvasında Ev Sahibi

Etkinlik toplamda 32 erkek ve kadın takımını ağırlayacak ve muhtemelen birçok İsveçli ikilinin kendi sahalarında madalya mücadelesi vereceği görülecek. Geçen yılın turnuvasında İsveçli takımlar, altı ödülün dördünü kazandı.

Beach Center, İsveç’in en büyük Plaj Voleybolu kulübü olan Göteborg Beachvolley Club tarafından işletilen kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Merkez, yıl boyunca büyük etkinlik ve eğitim fırsatları sunar ve yerel altyapı, 16 ısınmış kapalı saha ve 12 açık hava sahası ile bir fitness merkezi ve bir restoranı içerir.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0