İsveç ve Ukrayna, Avrupa Altın Ligi Yarı Finalinde Avantajlı

HomeDünyaAvrupa Ligleri

İsveç ve Ukrayna, Avrupa Altın Ligi Yarı Finalinde Avantajlı

Avrupa Altın Ligi ilk yarı finallerinde İsveç, Belçika'yı 3-2'lik skorla Ukrayna ise Çekya'yı 3-0 yenerek ikinci maç için avantaj elde etti.

Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde Dörtlü Final’de
Ahmet Tümer, Galatasaray HDI Sigorta’ya Transfer Oldu
Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde Romanya Deplasmanında

Avrupa Altın Ligi heyecan dolu yarı final maçlarıyla geride kaldı. İlk yarı final mücadelesinde İsveç ile Belçika karşı karşıya geldi ve mücadele sonunda İsveç milli takımı 3-2’lik skorla galip gelerek ikinci yarı final maçı için avantajlı bir konuma geçti. Diğer yarı final mücadelesinde ise Ukrayna, Çekya’yı karşısında ezici bir üstünlükle 3-0 mağlup etti.

İsveç Zorlu Mücadele Sonunda Kazandı

İsveç ve Belçika arasındaki müsabaka oldukça çekişmeli geçti. İlk sette İsveç, Belçika karşısında beş sayılık bir avantaj elde etse de, Belçika’nın üst üste yedi puanlık serisi sonucunda seti 24-26 kaybetti. Ancak İsveç, ikinci sette ritim değiştirdi ve sahadaki üstünlüğünü gösterdi. Seti 25-16 gibi net bir skorla kazandı. Üçüncü sette ise Belçika‘nın üstünlüğü vardı ve seti 16-25 kazanarak öne geçti. Ancak İsveç, dördüncü sette tekrar domine oldu ve 25-17’lik skorla seti kazanarak maçı 2-2’ye getirdi. Beşinci set ise büyük bir mücadeleye sahne oldu ve sonunda İsveç, 18-16’lık skorla galip gelerek ikinci yarı final maçı için avantajlı bir pozisyona geçti.

Ukrayna Avrupa Altın Ligi’nde Finale Göz Kırptı

Diğer yarı final mücadelesinde Ukrayna, Çekya’yı karşısında dominasyonunu gösterdi. İlk sette Ukrayna’nın üstünlüğü vardı ve seti 25-22 kazandı. İkinci sette ise Çekya, bir süre önde götürse de Ukrayna’nın etkili oyunu sonucunda seti 25-23 kaybetti. Son sette ise Ukrayna, baştan sona üstün bir performans sergileyerek seti 25-17 kazandı ve maçı 3-0’lık skorla tamamladı.

Bu sonuçlarla birlikte İsveç ve Ukrayna, CEV Avrupa Altın Ligi ikinci yarı final maçı için avantajlı bir konumda bulunuyor. CEV Avrupa Altın Ligi’nde ki heyecanın doruk noktasına ulaşması beklenirken, İsveç ve Ukrayna‘nın final yolundaki mücadelesi merakla bekleniyor. Çarşamba günü oynanacak olan ikinci maçlar büyük bir heyecanla bekleniyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0