Haak’ın İnanılmaz Performansı Imoco’yu Finalde Avantajlı Duruma Getirdi

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Haak’ın İnanılmaz Performansı Imoco’yu Finalde Avantajlı Duruma Getirdi

Isabelle Haak, sezonun en yüksek sayısı olan 41 sayıyla fark yarattı ve Imoco, Scandicci'yi finalin üçüncü maçında 3-1 yendi.

Daniele Santarelli, Eczacıbaşı Maçı Hakkında Konuştu
MVP Isabelle Haak ile Imoco Conegliano Şampiyon!
Son 15 Kupaya Ambargo Şampiyon Imoco Conegliano

İsveçli yıldız, sezonun en yüksek sayısı olan 41 sayıyla fark yarattı ve Imoco, Scandicci’yi finalin üçüncü maçında 3-1 yendi.

Isabelle Haak’ın olağanüstü performansı, 2023-2024 Lega Pallavolo Femminile Serie A1 Tigotà Finallerinin üçüncü maçında fark yarattı. İsveçli yıldız, Prosecco Doc Imoco Conegliano’nun Savino Del Bene Scandicci’yi beş gün içinde ikinci kez yenmesine yardımcı oldu.

Haak inanılmaz bir şekilde 41 sayı atarak, Imoco’ya taraftarlarının önünde kritik bir zafer kazandırdı ve bir hafta önce Scudo Finals’ın açılış maçında onları Villorba’daki aynı Palaverde’de üzen Scandicci’ye karşı seride 2-1 öne geçerek kontrolü ele geçirdi.

Haak’ın inanılmaz hücum performansıyla teşvik edilen Imoco, Scandicci’yi yenmek için taraftarlarının desteğinden yararlandı (3-1, 30-28, 23-25, 29-27, 25-22). Finallerin tie-break’e gitmeyen ilk maçı oldu.

İsveçli oyuncunun attığı 41 sayı, tüm sezon boyunca tek bir maçta yaptığı en yüksek sayı oldu ve olağanüstü hücum performansı ile desteklendi. Yıldız oyuncu, 54 vuruşundan 35’ini sayıya çevirirken, sadece iki hata yaptı ve hücumda inanılmaz bir yüzde olan %61 verimlilik oranına ulaştı – ayrıca dört blok ve iki servis sayısı attı ve maçın MVP’si seçildi.

Amerikalı smaçör Kathryn Plummer, Imoco’nun hücumunda büyük bir rol oynadı ve sahayı 23 sayıyla (21 smaç, iki servis sayısı) terk etti. Orta oyuncu Marina Lubian (11 sayı) ve Sarah Fahr (on) birlikte 21 sayı ekledi.

Lubian, “Bugün çok iyi bir oyun oynadık” dedi. “Hatalarımızı sınırlandırmayı başardık ve Scandicci bizi zorladığında bile seviyemizi yüksek tuttuk. Onlar hücumlarında çok agresifler, özellikle Antropova, ama bugün blok ve savunmada iyi bir iş çıkardık. Scandicci çok güçlü bir takım ve Cumartesi günü kesinlikle başka bir mücadele yaşayacağız.”

Scandicci’de Ekaterina Antropova ve Britt Herbots takımın sayı liderliğini yaptı. İtalyan pasör çaprazı 26 sayı (19 smaç, dört servis sayısı, üç blok) kaydetti, Belçikalı smaçöre göre yedi sayı daha fazla attı (18 smaç ve bir blok). Çinli smaçör Zhu Ting de 12 sayı (11 smaç, bir blok) ile iki haneli rakamlara ulaştı.

Baş antrenör Massimo Barbolini, “Çok dengeli bir maçtı” diye analiz etti. “Her iki takım da hücumlarında inanılmaz derecede etkiliydi ve bence kazanmak için biraz daha fazla şey yaptılar. Beklediğimiz zorlu bir seri oldu ve onlar için zorluklar yaratmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Üçüncü sette iyi toparlandığımızı ve kazanma şansı yakaladığımızı düşündüm, ancak ne yazık ki doğru kararları veremedik.”

Sonraki Maç Cumartesi Günü

Alınan bu galibiyet, Imoco’yu üst üste altıncı ve toplamda yedinci İtalya şampiyonluğunu garantilemekten bir galibiyet uzaklaştırdı. Rakipleri, seriyi Cumartesi günü, yerel saatle 20:30’da (18:30 GMT), Floransa’daki Palazzo Wanny’de seriyi bitirmek için ilk fırsatlarına sahip olacaklar.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0