Madrid Sezona Plaj Voleybolu ile Başlıyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Madrid Sezona Plaj Voleybolu ile Başlıyor

Geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi, İspanya'nın başkenti Madrid, Eylül ayı sonuna kadar devam edecek olan Avrupa'da düzenlenen Voleybol Dünya Plaj Pro Tour Futures turnuvaları sezonunun açılışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Baden Futures: Avusturya’nın Plaj Voleybolu Geleneği 20. Yılını Kutluyor!
Bioderma Pro Beach Tour Ölüdeniz Etabı Heyecan Dolu Maçlarla Son Buldu
Montreal’de Madalya Alan Takımlar, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Sıralamasında Yükselişe Geçti

Geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi, İspanya’nın başkenti Madrid, Eylül ayı sonuna kadar devam edecek olan Avrupa’da düzenlenen Voleybol Dünya Plaj Pro Tour Futures turnuvaları sezonunun açılışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu yıl programda 9 Mayıs – 22 Eylül tarihleri arasında 11 ülkedeki 19 şehirde gerçekleştirilecek 22 turnuva yer alıyor. Avrupa’daki Beach Pro Tour Futures turnuvaları, Voleybol Dünya ile yakın işbirliği içinde CEV tarafından yönetiliyor ve kıtadan gelen takımlara yarışma ve değerli uluslararası sıralama puanları kazanma fırsatı sunuyor.

Parque Deportivo Puerta de Hierro, 9-12 Mayıs tarihleri arasında sadece erkek takımlarının yer alacağı maçlara bir kez daha ev sahipliği yapacak. Kadınlar bir hafta sonra, 16-19 Mayıs tarihleri arasında oynayacak. İki etkinlik arasında, 13-15 Mayıs tarihleri arasında her iki cinsiyette CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası karşılaşmaları gerçekleşecek.

Sezon açılış turnuvası, 17 ülkeden gelen 28 takımdan oluşacak. Bu ülkelerin 15’i Avrupa’da. Ev sahibi İspanya beş takımla öne çıkarken, onu dört takımla Almanya takip ediyor. Finlandiya, İtalya, Polonya ve İsveç ikişer takım gönderecekken, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Yunanistan, İsrail, Norveç ve Slovakya her biri birer temsilci ile katılacak. Mauritius ve Venezuela’dan takımlar listeyi tamamlamaktadır.

İkinci sırada yer alan Polonyalılar Maciej Rudol ve Filip Lejawa, turnuvaya girerken en yüksek sıraya sahip Avrupalı takım olurken, onları Fransız Elouan Chouikh-Barbez ve Tom Altwies takip ediyor. Ev sahibi İspanya’nın Daniel Moreno/Roberto Sanfélix, Álvaro Viera/Antonio Saucedo, Nathan Matos/José Aba ve Blai Vilanova/Jorge Pascual olmak üzere ana tablodan başlayan dört takımı var.

Ayrıca Almanya’dan Robin Sowa/Maximilian Just ve Lui Wüst/Philipp Huster, İsrail’den Tomer Hadar/David Lanciano ve Yunanistan’dan Stavros Ntallas/Dimitrios Chatzinikolaou da ana tabloda yerini garantiledi.

Avrupa’dan dört takım daha, turnuvayı Perşembe günü başlayacak olan elemelerden geçerek Madrid’deki 16 takımla ana tabloyu oluşturacak. Grup aşaması Cuma günü yapılacak, Yarı final ve Çeyrek final Cumartesi, Yarı final ve madalya maçları ise Pazar günü oynanacak.

Kıtadan gelen takımlar, Beach Pro Tour’da İspanya başkentinde oynadıklarında çok olumlu bir geçmişe sahip. Son iki yılda alınan altı madalyanın beşini, altın madalyalar dahil olmak üzere kazanmış durumdalar.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0