Olimpiyat Madalyalı ve Avrupa Şampiyonu Sporcular Jurmala’daki Etkinlikte Başrolde

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Olimpiyat Madalyalı ve Avrupa Şampiyonu Sporcular Jurmala’daki Etkinlikte Başrolde

Jurmala'da düzenlenecek olan Kadınlar Plaj Voleybolu Dünya Pro Tur etkinliği, son Olimpiyat madalyalı ve Avrupa şampiyonu sporcuları ağırlayacak. Geçtiğimiz Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya maçında karşılaşan takımlar, heyecan verici bir mücadele için bir araya gelecek.

Fransa Kupası Sahibi Nantes ve MVP Arelya
Olimpiyat Vizesi Alan Filenin Sultanları’na Coşkulu Karşılama
Vakıfbank’ın Yeni Genel Menajeri Banu Can Schürmann

Eski Olimpiyat ve dünya şampiyonları, önümüzdeki hafta Letonya’daki Challenge etkinliğinde mücadele edecek. Kadınlar Plaj Voleybolu Dünya Pro Tur‘un dördüncü Challenge etkinliği olan Jurmala’da gerçekleşecek olan turnuva, olimpiyat madalyalı ve Avrupa şampiyonu sporcuları ağırlayacak.

Giriş puanlarında ilk sırayı alan İsviçre’nin Joana Mader ve Anouk Verge-Depre çifti, geçtiğimiz yıl FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası bronz madalya maçında yaşanan bir sakatlık sonucunda bir süre faaliyetlerden uzak kalmıştı. Ancak hala açlık duyan çift, bu yıl geri döndükleri sahada tutarlı bir performans sergiledi.

Avrupa şampiyonu ve FIVB Dünya Sıralaması’nda altıncı sırada yer alan Letonya‘dan Anastasija Samoilova & Tina Graudina ise ev sahibi ülkeden önemli bir takım olarak Jurmala‘da boy gösterecek. Tokyo’da neredeyse olimpiyat madalyasını kazanma şansını yakalayan takım, bu yıl henüz ilk podyumlarını elde edememiş olsa da güçlü performanslarıyla dikkat çekiyor.

Amerikalı Betsi Flint & Julia Scoles, üçüncü sırayı tamamlarken, Kanadalı çift Melissa Humana-Paredes ve Brandie Wilkerson ise dördüncü sırada yer alıyor. Yüksek düzeyde rekabetin yaşanacağı Jurmala etkinliği, dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan birçok sporcu ve takımı bir araya getirecek.

Jurmala’da düzenlenecek olan Kadınlar Plaj Voleybolu Dünya Pro Tur etkinliği, 75.000 dolarlık ödül havuzuyla dikkat çekiyor. Bu uluslararası etkinliğe seçilen 48 kadın çift, dört farklı kıtadan 21 ülkeden geliyor ve heyecan verici bir mücadeleye sahne olması bekleniyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0