Tayland’da Filenin Sultanları’na Yoğun İlgi!

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Tayland’da Filenin Sultanları’na Yoğun İlgi!

Filenin Sultanları, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da büyük bir ilgiyle takip ediliyor. A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi'nin 3. ayağı için Tayland'a gittiğinde büyük bir ilgiyle karşılaştı. Zehra Güneş ve Hande Baladın oyuncakları ise dikkatleri üzerine çekti.

Filenin Sultanları, Hong Kong’da Sahne Alıyor
Suwen, Filenin Sultanları Resmi Sponsoru
Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemelerini Namağlup Tamamladı

Filenin Sultanları, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da büyük bir ilgiyle takip ediliyor. A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin 3. ayağı için Tayland’a gittiğinde büyük bir ilgiyle karşılaştı. Zehra Güneş ve Hande Baladın oyuncakları ise dikkatleri üzerine çekti.

Milli takımımız, 8 maçta 6 galibiyet alarak başarılı bir performans sergiledi. Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nin 3. ayağında Tayland’da mücadele ediyor. Taylandlı hayranlar, Sultanları havalimanında coşkuyla karşıladı.

Antalya’daki ilk haftada yalnızca bir mağlubiyet alan A Milli Kadın Voleybol Takımı, iyi bir başlangıç yaptı. Filenin Sultanları, Güney Kore’yi 3-0, Sırbistan’ı 3-1 ve İtalya’yı 3-0 mağlup etti. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ne 3-2 yenilerek Antalya etabını tamamladılar.

Hong Kong’da düzenlenen ikinci etap maçlarında da iyi bir performans sergileyen Filenin Sultanları, Hollanda’ya set vermeden galip geldi. Ancak Polonya’ya 3-0 mağlup oldular. Sonraki maçlarda ise Kanada’yı 3-0 ve Dominik Cumhuriyeti’ni 3-1’lik skorlarla mağlup ettiler.

2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Tayland kadrosu belirlendi. Vargas ve Simge Aköz kadrodan çıkarılarak yerlerine Gizem Örge ve Meliha Diken dahil edildi. Vargas’ın dinlendirilip final etabında kadroya dahil edilmesi bekleniyor.

Filenin Sultanları, Bangkok’taki havalimanında yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Asyalı taraftarlar özellikle Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Hande Baladın ve Ebrar Karakurt ile fotoğraf çektirdi. Taraftarlar, Hande Baladın ve Zehra Güneş’e kendileri tarafından tasarlanan oyuncakları hediye ettiler.

2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nin üçüncü hafta heyecanı, Almanya – Dominik Cumhuriyeti maçıyla yarın başlayacak. A Milli Kadın Voleybol Takımımızın üçüncü hafta maç programı ise şu şekildedir:

28 Haziran Çarşamba / TSİ 13.00 Japonya – Türkiye

29 Haziran Perşembe / 16.30 Tayland – Türkiye

30 Haziran Cuma / 16.30 Brezilya – Türkiye

2 Temmuz Pazar / 09.00 Hırvatistan – Türkiye

YORUMLAR

YORUMLAR: 0