U18 Avrupa Şampiyonası: Yeni Voleybol Yıldızları Parlıyor!

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U18 Avrupa Şampiyonası: Yeni Voleybol Yıldızları Parlıyor!

U18 Avrupa Şampiyonası Final Turu, Romanya'nın Blaj şehri ve Yunanistan'ın Girit adasındaki Heraklion şehrinde gerçekleşiyor. İşte turnuvaya dair tüm detaylar ve mücadele edecek takımlar!

Nilüfer Belediyespor Kadınlar CEV Challenge Kupası’nda Temsil Edecek
Avrupa Voleybol Şampiyonası: İtalya ve Romanya Karşı Karşıya
‘Herkes bizim ligde oynamak istiyor’

Bu yılın U18 Avrupa Şampiyonası Final Turu, voleybolseverlere unutulmaz anlar yaşatmak üzere Romanya’nın Blaj şehri ve Yunanistan’ın Girit adasındaki Heraklion şehrinde gerçekleşecek. İşte turnuvaya dair tüm detaylar:

1 Temmuz tarihlerinde başlayacak olan U18 Avrupa Şampiyonası Final Turu, genç voleybolcuların yeteneklerini sergileyeceği muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Romanya’nın Blaj şehri ve Yunanistan’ın Girit adasındaki Heraklion şehri, genç voleybolcuları ağırlayacak.

Genç Voleybolcular, Romanya ve Yunanistan’da Şampiyonluk İçin Kıyasıya Mücadele Edecek!

Geçtiğimiz hafta düzenlenen ikinci eleme turunun tamamlanmasının ardından, Litvanya tarihinde ilk kez kıta düzeyinde bir yaş grubu şampiyonasının Final Turu’na ulaşarak gerçekten tarihi bir başarı kutluyor. Blaj şehri ve yeni yapılan son teknoloji spor salonu, CS Volei Alba’nın ev sahipliğini yapacak. Turnuvaya, son U18 Avrupa şampiyonları olan İtalya (2022 etkinliği U17 yaş grubuna açıktı), ev sahibi Romanya, voleybolun güçlü ülkelerinden Sırbistan, Slovenya, Hollanda, Hırvatistan, Belçika ve İspanya’nın yanı sıra katılacak olan takımları ağırlacak.

Türkiye ise Heraklion’da ev sahibi Yunanistan, Polonya, Bulgaristan, Almanya, Macaristan, Finlandiya ve Litvanya ile birlikte II. Grup’ta mücadele edecek. Türkiye’nin grup aşamasındaki rakipleri belli oldu: Yunanistan, Polonya, Bulgaristan, Almanya, Macaristan, Finlandiya ve Litvanya.

Türkiye’nin Rakipleri Belli Oldu: U18 Milli Takımımız Hangi Grupta?

U18 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan Türkiye U18 Milli Takımı, II. Grup’ta mücadele edecek. Türkiye’nin grup karşılaşmaları, Yunanistan’ın Girit Adası’ndaki Kandiye şehrinde oynanacak. Türkiye’nin grup aşamasındaki rakipleri şu şekilde:

  • Yunanistan
  • Polonya
  • Bulgaristan
  • Almanya
  • Macaristan
  • Finlandiya
  • Litvanya

Voleybolseverler, genç yeteneklerin mücadele edeceği bu büyük organizasyonu heyecanla bekliyor. U18 Avrupa Şampiyonası Final Turu’nda genç voleybolcular, kıyasıya bir mücadele verecek ve Avrupa’nın en iyisi olmak için ter dökecekler.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0