U22 Kadın Milli Takımımız, Namağlup Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U22 Kadın Milli Takımımız, Namağlup Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde

U22 Kadın Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde büyük bir başarıya imza atarak Finaller için biletini kaptı!

U17 Kız Milli Takımımız, Romanya’yı 3-0 Mağlup Etti
EuroVolley 2023’te Polonya ve İtalya Altın İçin Karşı Karşıya!
Faik Samet Güneş: Seyir Zevki Yüksek Bir Maç Bizi Bekliyor

U22 Kadın Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde büyük bir başarıya imza atarak Finaller için biletini kaptı! Son maçında ev sahibi Çekya ile karşılaşan milli sporcularımız, muhteşem bir performans sergileyerek rakiplerini 3-0’lık skorla mağlup etmeyi başardılar.

Karşılaşmanın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Milli Takımımız, setlerdeki başarılı performansıyla da dikkatleri çekti. İlk seti 25-22, ikinci seti 25-21 ve üçüncü seti de 25-20’lik skorlarla kazanarak sahadan zaferle ayrıldılar. Gerek hücumda gerekse savunmada etkileyici bir performans sergileyen sporcularımız, tüm setlerde rakiplerini geride bırakarak namağlup bir şekilde gruptan lider olarak çıktılar.

Bu büyüleyici başarı sayesinde, 29 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılma hakkı elde eden U22 Kadın Milli Takımımız, ülkemizi gururla temsil edecek. Avrupa’nın en iyileri arasında boy gösterecek olan milli sporcularımız, şampiyonluk için mücadele edecekleri İtalya’da ülkemize unutulmaz anlar yaşatmak için hazırlıklarına hız kesmeden devam edecekler.

Bu gurur dolu başarının ardında, takımımızın yetenekli ve disiplinli antrenörleri ile birlikte tüm sporcuların özverili çalışmalarının yattığı görülmektedir. Milli sporcularımızın birlik ve beraberlik içinde sergiledikleri mücadele, Türk sporunun geleceği adına da umut verici bir adım olmuştur.

Tüm sporseverler olarak, U22 Kadın Milli Takımımıza Avrupa Şampiyonası Finalleri‘nde başarılar diler ve onların heyecan verici mücadelesini sabırsızlıkla bekleriz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek olan milli sporcularımızın bu büyük turnuvada zaferlerle dolu bir performans sergileyeceğine inancımız tamdır.

YORUMLAR

YORUMLAR: 1