U17 Kız Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda İkinci Oldu

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U17 Kız Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda İkinci Oldu

Büyük bir heyecana sahne olan finalde U17 Kız Milli Takımımız, İtalya karşısında 3-1 mağlup olarak Avrupa ikincisi oldu.

Almeria’nın Plaj Voleybolu Serüveni
U20 Erkek Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası Elemelerinde!
U17 Kız Milli Takımımız, Fransa’yı 3-1 Mağlup Etti

Sırbistan ve Macaristan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden U17 Kız Milli Takımı, zorlu final müsabakasında İtalya’ya karşı mücadele etti. Büyük bir heyecana sahne olan finalde Milli Takımımız, İtalya karşısında 3-1 mağlup olarak Avrupa ikincisi oldu.

Karşılaşma Sportska Hala’da oynandı ve İsviçre’den Yves Kalin ile Arnavutluk’tan Endri Zguri hakem ikilisi yönetti. Milli Takımımızın başarılı performansına rağmen İtalya ekibi karşısında mücadele etmekte zorlandı. İtalya’nın 25-12, 25-8 ve 25-19’lik setlerle öne geçtiği müsabakada, Milli Takımımız 25-21’lik üçüncü seti kazanarak umutlandı, ancak son seti 25-19 kaybederek ikincilikle yetindi.

Turnuvanın en başarılı oyuncularından olan Begüm Kaçmaz, en iyi orta oyuncu seçilirken, takımın libero oyuncusu Ece Esepaşa ise en iyi libero ödülüne layık görüldü. Törende Begüm Kaçmaz’a ödülünü TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı ve aynı zamanda CEV Hakem Komisyonu Üyesi olan Aziz Yener takdim etti. Ece Esepaşa ise ödülünü Hırvatistan Voleybol Federasyonu Başkanı Frane Zanic’den aldı.

U17 Kız Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda gösterdikleri mücadeleci ve başarılı performansla Türk voleybolseverlerin takdirini kazandı. Turnuva boyunca sergiledikleri üstün oyun ve kazandıkları zaferlerle adından söz ettiren genç sporcularımız, geleceğe umutla bakmamızı sağladılar.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0