Allie Holland, Penn State Başarısında Kendinden Emin

HomeDünyaDünya Ligleri

Allie Holland, Penn State Başarısında Kendinden Emin

Orta oyuncu Allie Holland, Penn State takımının önde gelen isimlerinden biri olarak özgüvenini artırdı. Kendi performansı ve takımın başarısı için katkılarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Nebraska, Çarşamba Günü Rekor Katılımı Kırmaya Hazırlanıyor
VNL Liderleri Polonya ve ABD, Suwon’da Başa Baş Mücadele Ediyor
Drews, Hancock ve Wong-Orantes, VNL’nin Açılış Haftasında ABD’yi Yönetecek

Penn State Üniversitesi için sophomore ve junior yıllarında kilit bir oyuncu olan senior orta oyuncu Allie Holland, 2023 Big Ten voleybol sezonunda Nittany Lions takımının daha da büyük bir rol oynayacak oyuncularından biri olacak.

21 yaşındaki ve 1.90 metre boyundaki orta oyuncusu, 2023’te Penn State kadrosunda yer alacak yedi senior oyuncudan biri ve 2022 kampanyasında takımın ikinci en iyi skoreri oldu. 382 puan (259 smaç, 158 blok ve 59 ace) toplayarak takımını destekledi ve All-Big Ten birinci takımına seçildi.

Harika sezon, Holland’a takımın oyun sisteminde daha merkezi bir rol oynaması için ihtiyaç duyduğu özgüveni verdi ve oyununu geliştirmeye başladı. Geçtiğimiz hafta sonu Florida’ya karşı oynanan bir hazırlık maçında kariyer rekoru olan on blok yaparak daha iyi bir oyun sergilemeye başladı.

Orta Oyuncu Allie Holland, Hem Kendi Performansı Hem de Penn State Başarısıyla Özgüveni Artırdı

“Şimdi daha fazla özgüven hissediyorum. Geçen sezon hala bazı zorlukları aşmaya çalışıyordum ve hata yaparsam oldukça negatif hissederdim. Şimdi daha fazla özgüvenliyim, bu bir hata oyunu ve sahada olmaktan daha fazla özgüven hissediyorum.” dedi.

Ancak işler yolunda gitmediğinde, orta oyuncu, eski Penn State oyuncusu ve ABD milli takımının Olimpiyat şampiyonu orta oyuncusu Haleigh Washington ile iletişim kurma ayrıcalığına sahip. İkili, iki yıl önce tanıştıklarından beri Holland için bir mentör haline geldi.

Holland, “O da bir Penn State mezunu ve bir meslektaş orta oyuncusu.” dedi. “Olimpiyatlarda altın madalya kazandıktan sonra, onları ve (oyun kurucu) Micha Hancock’ı tekrar antrenman salonunda görmek şanslıydık. Onları tanıma fırsatımız oldu, altın madalyayı takmak oldukça gerçek dışıydı. Şimdi bir sorunum olduğunda ona mesaj atıyorum. O bir ikon.” ifadelerini kullandı.

Kendi oyunundaki kazandığı güven gibi, Holland da takımına olan güvene sahip. Penn State takımı geçen sezon Big Ten’de beşinci sırayı alırken, play-offlarda konferans rakipleri Wisconsin’a yenildi, ancak orta oyuncu, Nittany Lions’ın 2023 sezonunda daha güçlü bir şekilde geri dönmeye hazır olduğunu hissediyor.

Kashauna Williams’ın mezuniyetine rağmen, pasör Mac Podraza ve smaçör oyuncusu Jessica Mruzik gibi iki önemli parça transfer ederek kadrolarını güçlendirdiler.

Holland, “Penn State’deki dördüncü yılımdan son derece memnunum.” dedi ve “Harika bir takımımız var. Dört yeni oyuncu ve diğer okullardan gelen deneyimli transferlerimiz var.” ifadelerini kullandı.

Penn State sezonu, bu hafta sonu Florida ve Georgia Tech’e karşı aldığı mağlubiyetlerle Tampa Bay Invitational’da başladı. Bu hafta sonu ise Nittany Lions, Penn State Invitational’da Western Kentucky, Colgate ve James Madison’a karşı ev sahibi olacak.

Cuma günü saat 19:00’da (23:00 UTC) başlayacak olan Western Kentucky maçı, VBTV’de canlı olarak yayınlanacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0