Amieva & Aveiro, Messina’da Zafer Kazanarak Dördüncü Beach Pro Tour Altın Madalyasını Elde Etti

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Amieva & Aveiro, Messina’da Zafer Kazanarak Dördüncü Beach Pro Tour Altın Madalyasını Elde Etti

Arjantinli Bautista Amieva ve Leo Aveiro, Messina'daki Volleyball World Beach Pro Tour Futures etkinliğinde erkekler sıralamasında birincilik elde ederek Tur'daki dördüncü altın madalyalarını kazandılar. İtalyan Claudia Scampoli ve Margherita Bianchin ise evlerinde düzenlenen kadınlar yarışmasında altın madalya kazandı.

TVF Pro Beach Tour Balıkesir Ocaklar Etabı Başlıyor
Finlandiya ve İtalya Takımlarının Corigliano Rossano Futures Zaferi
Krattiger & Breer, Spiez’deki İsviçre Finalinde Şampiyon Oldu – Beach Pro Tour 2023

Arjantinli Bautista Amieva ve Leo Aveiro, Messina’daki Volleyball World Beach Pro Tour Futures etkinliğinde erkekler sıralamasında birincilik elde ederek Tur’daki dördüncü altın madalyalarını kazandılar. İtalyan Claudia Scampoli ve Margherita Bianchin ise evlerinde düzenlenen kadınlar yarışmasında altın madalya kazandı.

Geçen yıl üç Futures kupasını da kazanan Amieva ve Aveiro, Messina’daki altın madalyayı alarak 2023’teki ilk Tur madalyalarını elde ettiler. Daha önce Lecce ve Lille’de beşinci, Ios’ta dördüncü sırada yer almışlardı.

Messina’da sadece bir maç kaybeden Arjantinli çift, grup A birincisi olan İtalyanlar Davide Benzi ve Carlo Bonifazi’yi 2-1’lik (25-23, 17-21, 15-11) bir galibiyetle mağlup etti. Daha sonra yarı finallerde İtalyanları 2-0’lık (21-15, 21-12) bir skorla mağlup eden Amieva ve Aveiro, çeyrek finallerde üç numaralı seri başı Julian Azaad ve Maciel Bueno’yu 2-0’lık (21-17, 21-16) bir skorla yenerek büyük bir sürpriz yaptılar. Pazar günkü büyük finalde, 23 yaşındaki Amieva ve 26 yaşındaki Aveiro, beş numaralı seri başı Avusturyalılar Florian Schnetzer ve Lorenz Petutschnig’e karşı üç setlik bir mücadeleden sonra 2-1’lik (21-15, 17-21, 15-8) bir galibiyet aldılar.

Schnetzer ve Petutschnig, Messina finaline kadar sadece bir set kaybettiler. Yarı finallerde dördüncü seribaşı İtalyanlar Gianluca Dal Corso ve Marco Viscovich’i 2-0’lık (21-18, 21-19) bir skorla yenerek, Ios’ta ve Messina’da peş peşe gümüş madalyalarını garantilediler.

Dal Corso ve Viscovich, üçüncülük maçında ülkelerinden gelen Benzi ve Bonifazi’ye karşı maçtan çekildi ve bronz madalyayı aldı. Bu, 22 yaşındaki İtalyanlar için ilk Beach Pro Tour madalyası oldu. Geçen yıl Dal Corso, Jakob Windisch ile birlikte Lecce’de bir altın ve Giardini Naxos’ta bir bronz madalya kazanmıştı.

İtalyan kadınlar finalinde, 27 yaşındaki Bianchin ve 23 yaşındaki Scampoli, turnuvanın birincilik için seri başı olan takımı olarak, 12 numaralı seribaşı Reka Orsi Toth ve Giada Bianchi’yi 2-0’lık (21-18, 21-18) bir skorla yenerek üçüncü Beach Pro Tour altın madalyalarını kazandılar. Geçen yıl Giardini Naxos’ta ve bu yıl Lecce’de zafer kazandıktan sonra Messina’da oynadıkları beş maçta da yenilgi yüzü görmediler. Pazar sabahı yarı finalde Çekya’dan alt seribaşı olarak gelen Andrea Lorenzova ve Karin Zolnercikova’yı 2-0’lık (21-14, 21-11) bir skorla mağlup etmeyi başardılar.

24 yaşındaki Orsi Toth ve 21 yaşındaki Bianchi, Messina’da gümüş madalya kazandılar. Bu, Bianchi için ilk Beach Pro Tour madalyası oldu. Reka daha önce ablası Viktoria Orsi Toth ile birlikte 2022’deki Madrid ve Cervia Futures etkinliklerinde bronz madalya kazanmıştı. Orsi Toth ve Bianchi, final maçına kadar hiç set kaybetmediler. Yarı finallerde, beş numaralı seri başı İsviçreli Menia Bentele ve Anna Lutz’ü 2-0’lık (21-19, 21-17) bir skorla yenerek finale yükseldiler.

21 yaşındaki Bentele ve 23 yaşındaki Anna Lutz, Lorenzova ve Zolnercikova’ya karşı oynadıkları üçüncülük maçında 2-0’lık (21-10, 21-11) skorla bronz madalyayı aldılar. Bu, geçen yıl Cervia’da kazandıkları gümüş madalyanın yanına Beach Pro Tour koleksiyonlarındaki ikinci parça oldu.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0