Benesh ve Partain, Meksika’da Gruplarında Zirveyi Koruyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Benesh ve Partain, Meksika’da Gruplarında Zirveyi Koruyor

Amerikalı sporcular Andy Benesh ve Miles Partain, ilk kez katıldıkları FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası'nda büyük bir başarı elde ediyorlar. İşte Meksika'da gruplarında lider olan Amerikalıların hikayesi.

Jurmala Elemelerinde Kolinske & Harward Büyük Zaferler Kazandı
Åhman ve Hellvig, Beach Pro Tour Hamburg’da Parlak Dönüş
Montréal Elite16’da Brezilyalı Bárbara ve Carol’dan Yenilgisiz Performans!

Andy Benesh ve Miles Partain’in FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası‘ndaki ilk deneyimi Amerikalılar için oldukça başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu yılın Beach Pro Tour Gstaad Elite16 galibi olan Amerikalılar, Meksika’daki elemelerde ilerlemek için erkeklerde ilk 32 takım arasına giren ilk sekiz takımdan biri oldular.

Tlaxcala’daki C Grubundaki üç maçlarını da kazanarak turnuvanın ilk turunu yenilgisiz tamamlayan Amerikalılar, bu yılın Gstaad Elite16 şampiyonları oldular.

Pazar günü, Tlaxcala Bullring’de 28 yaşındaki Benesh ve 21 yaşındaki Partain, etkinlikte ilk kez geriye düştüler ancak temiz bir seriye devam etmek için Fransız Youssef Krou ve Arnaud Gauthier-Rat’ı yağmurlu bir maçta 2-1 (16-21, 21-15, 15-10) mağlup ettiler.

Benesh, “Çok iyi oynuyorlardı ve bence sadece direndik. Miles ve ben sadece birbirimize güvendik ve bulmacayı ne kadar hızlı çözebiliriz diye çalıştık. Onlar çözmesi zor bir takım ve bir arada kalmamız ve savaşmamız beni gururlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

FIVB Plaj Voleybolu Erkekler Dünya Sıralaması’nda dördüncü sıradaki Amerikalılar, şimdi Çarşamba günü başlayacak olan 32’li elemelere odaklanıyorlar. İkinci sırada Norveçliler Hendrik Mol ve Mathias Bertnsen de bir üst tura yükselirken, Venezuella’dan Peter Hernandez ve Hernan Tovar, FIVB bayrağı altında oynayan üçüncü takımlardı ve Pazar günü grup oyunlarının sona ermesini beklemek zorundalar.

Benesh, “Dinlenmek ve iyileşmek için birkaç günümüz var ve elemelerde sıkı rekabet etmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

C Grubu ile birlikte diğer üç grupta Pazar günü programlarını tamamladı. A Grubunda, Norveçli savunma şampiyonları Anders Mol ve Christian Sørum birinci olarak ilerledi, onları İtalyanlar Daniele Lupo ve Enrico Rossi izledi – her iki takım da 32’li elemelerde garantili. Üçüncü sıradaki Hollandalı Stefan Boermans ve Yorick de Groot, grubun sonucunu öğrenmek için grup oyunlarının sona ermesini bekleyecekler.

Turnuvanın en zorlu gruplarından biri olan D Grubu, Pazar günü birçok dönüşle sona ermeden önce Amerikalı Theo Brunner ve Trevor Crabb’ı birinci sırada ve Ukraynalı Sergiy Popov ve Eduard Reznik’i ikinci sırada bitirdi. Son dakika katılımcıları Chase Budinger ve Miles Evans, Amerika Birleşik Devletleri’nden Bronz Madalya kazanan Andre Loyola ve George Wanderley tarafından elendi.

Avusturyalılar Robin Seidl ve Moritz Pristauz, E Grubunda birinci sıradaki en iyi takım oldular ve İtalyanlar Adrian Carambula ve Alex Ranghieri ile birlikte 32’ye yükseldiler. Üçüncü sırada yer alan Avusturyalılar Julian Hörl ve Alexander Horst da hayatta kaldılar.

Grup oyunları Pazartesi günü tamamlanacak, 16 maç oynanacak ve geriye kalan sekiz havuz belirlenecek. ‘Şanslı kaybeden’ turu Çarşamba günü oynanacak, ardından 32’lik elemeler takip edecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0