Menegatti ve Gottardi, Dünya Şampiyonası’nda İlerliyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Menegatti ve Gottardi, Dünya Şampiyonası’nda İlerliyor

İtalyanlar Marta Menegatti ve Valentina Gottardi, Meksika'da düzenlenen 2023 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası'nda ilk iki maçlarını kazandılar ve elemelerin 32 takımına katılmayı garantiledi. İşte ayrıntılar.

FIVB Spor Yönetmeliğinde Değişiklik
Melis Yılmaz: Çalışmalarımıza Sıkı Şekilde Devam Ediyoruz
Dünyanın En Başarılı 10 Kadın Takımı Ostrava’da Yarışacak

2023 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’ndaki grup oyunları Pazartesi günü tamamlanacak olsa da, İtalyanlar Marta Menegatti ve Valentina Gottardi, elemelerin 32 takımına katılmayı Pazar gününden bir gün önce, yani Cumartesi günü kutlamaya başlayabilirler.

Tlaxcala’daki ilk maçlarında iki galibiyet alan İtalyanlar, Meksika’daki etkinliğin elemelerine katılan 12 kadın çiftinden biri oldular ve bunu Pazar gününden bir gün önce, yani Cumartesi günü başlattılar.

Her birinin 12 grubunun ilk iki takımının 32’li elemelere garanti yer alacağı göz önüne alındığında – en iyi dört sıradaki üçüncü çift de ilerleyecekken, geriye kalan sekiz çift ‘şanslı kaybeden’ turunu geçmek zorunda kalacak – Menegatti ve Gottardi, elemelerin 32 takımına katılma haklarını kazandılar. İtalyanlar, ilk maçlarında Cumartesi günü Kosta Rikalı Kianny Quesada ve Angel Williams’ı eledikten sonra, J Grubunda Amerikalı Betsi Flint ve Julia Scoles ile birlikte üst sırada yer alıyorlar. İki takımın hafta başında yapacağı maçlar, birinci ve ikincinin yerlerini belirleyecek, ancak her iki çift de doğrudan 32’ye yükselecek.

Gottardi, Avusturyalı Klinger kızları Ronja ve Dorina’yı (21-9, 18-21, 15-10) Tlaxcala Bullring’deki üçlü beraberlikte elediklerinde “Gerçekten zor bir maçtı. Kazanmayı başardığımız için çok mutluyum. Sonuçtan çok memnunuz ve umarım yarın son grup maçımızda daha iyi yapabiliriz.” dedi.

Diğer beş grupta da iki takım ilk iki maçlarını kazandı ve 32 elemenin içindeler. Bu durum, A Grubunda savunma şampiyonları Eduarda ‘Duda’ Lisboa ve Ana Patrícia Ramos’un yanı sıra Fransız Lézana Placette ve Alexia Richard’ın da yer aldığı 12 gruplu elemelerin 32’ye katılmasını garantilediği A Grubunda gerçekleşiyor.

B Grubunda Amerika Birleşik Devletleri’nden Taryn Kloth/Kristen Nuss ve Brezilya’dan Andressa Cavalcanti/Vitoria Rodrigues de ilk iki maçlarını kazandılar ve seçildiler, aynı şekilde Kanada’dan Brandie Wilkerson/Melissa Humana-Paredes ve Çekya’dan Barbora Hermannová/Marie-Sara Štochlová da D Grubunda.

Manzara F ve G Grubunda da aynı. Burada Brezilya’dan Bárbara Seixas/Carol Salgado ve Almanya’dan Laura Ludwig/Louisa Lippmann, İsviçre’den Nina Brunner/Tanja Hüberli ve Letonya’dan Tina Graudina/Anastasija Samoilova yenilgisizlerdir.

Grup oyunları hafta başı Pazartesi günü tamamlanacak, 24 maç daha oynanacak ve turnuvanın açılış turu için programı tamamlayacak. Gün sonunda, doğrudan 32’ye yükselen 28 takım ve ‘şanslı kaybeden’ turunu oynamak zorunda kalacak sekiz takım bilinecek. ‘Şanslı kaybeden’ turu Çarşamba günü oynanacak ve ardından 32’lik elemeler takip edecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0