Daniele Santarelli, Eczacıbaşı Maçı Hakkında Konuştu

HomeHaberSultanlar Ligi

Daniele Santarelli, Eczacıbaşı Maçı Hakkında Konuştu

Eczacıbaşı karşılaşması öncesinde Conegliano Başantrenörü Daniele Santarelli, bu maçta onları nelerin beklediğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

A Milli Kadın ve Erkek Voleybol Milli Takımları’nda Hedef Zirve
Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonu’na Merhaba Gecesiyle Başladı
Daniele Santarelli, Peru Galibiyetini Değerlendirdi

“Bu son derece yüksek seviyede bir maç olacak; yıllardır uluslararası arenada zirvede bulunan Dünya Şampiyonu bir takıma karşı oynayacağız. Son dönemlerde Eczacıbaşı, sahaya büyük yıldızlar çıkardı; ancak onların belirleyici ismi, Boskovic, çocukluktan beri takımda ve gerçek bir şampiyon. Yıldan yıla kendini geliştiren sıra dışı bir çapraz oyuncu olan Boskovic, güçlü hücumlarıyla takımına yol gösteriyor. Boskovic dışında, Alexa Gray gibi birçok yıldız oyuncu da var. Alexa, geçmiş lig şampiyonluğumuzda kritik bir rol oynadı ve birlikte harika anılarımız var. Ayrıca, Türk Milli Takımı’nda çalıştığım için tanıdığım ve saygı duyduğum bir dizi önemli ve tecrübeli oyuncu var.

Evimizde oynayacağımız için ekstra bir motivasyonumuz var. Palaverde çeyrek finallerinde ne kadar ateşli olduğumuzu gösterdi ve ev sahibi avantajını kullanmalıyız. Seyircimiz ekstra bir destek olacak ve bu bize avantaj sağlayabilir.

Eczacıbaşı’nın güçlü bir hücumu var, kötü servis karşılama ve yüksek smaçlarla bile zarar verebilecek bitiricileri var. Boskovic gibi rakiplerle başa çıkmak için etkili bir blok ve savunma stratejisine ihtiyacımız var. Hücumda da onların güçlü bloklarına dikkat etmeliyiz. Kısacası, süper bir performans sergilememiz gerekecek. Ancak bu mücadele, İstanbul’daki rövanş maçında sonuçlanacak bir serinin yalnızca ilk yarısı.”

Geçmişteki Eczacıbaşı Dynavit ve Imoco Conegliano Karşılaşmaları

İki takım daha önce beş kez karşılaştı. Eczacıbaşı ve Conegliano, 3 kez Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda karşılaştı; 2019’daki organizasyonun grup aşamasında ve finallerinde olmak üzere 2 maç yaptılar ve bu maçlar, Conegliano’nun çifte 3-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Türkiye ve İtalya temsilcileri, 2022 Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda tekrar karşı karşıya geldi ve bu karşılaşma da 3-1 Conegliano lehine sonuçlandı.

2019 Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali’nde mücadele eden Eczacıbaşı ve Conegliano’nun ilk maçında 3-0 Eczacıbaşı kazandı. Ancak rövanş mücadelesinde 3-1 Conegliano galip geldi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0