Jurmala Elemelerinde Kolinske & Harward Büyük Zaferler Kazandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Jurmala Elemelerinde Kolinske & Harward Büyük Zaferler Kazandı

Kelley Kolinske & Hailey Harward, Perşembe günü Jurmala Etabında Volleyball World Beach Pro Tour elemelerinde zaferle çıkan sekiz kadın takımından biri oldu ve Cuma günü ana tablo maçlarına geçmeye hak kazandı.

Flint ve Scoles, Espinho Etabı’nda ‘Ölüm Grubu’nda Zafere Ulaştı
Geelong Futures Voleybol Güçlendirme Programı’nın Meyveleri
Doha Elite16 Heyecanı Başlıyor

Kelley Kolinske & Hailey Harward, Perşembe günü Jurmala etabında Volleyball World Beach Pro Tour elemelerinde zaferle çıkan sekiz kadın takımından biri oldu ve cuma günü ana tablo maçlarına geçmeye hak kazandı. Kolinske & Harward, Letonya’daki ilk yarış gününde iki büyük galibiyet elde etti ve Amerikalı takımlar Brook Bauer & Katie Horton, Emily Stockman & Megan Kraft ve Brezilya’dan Talita Antunes & Thamela Coradello, Hollanda’dan Emi van Driel & Brecht Piersma, Litvanya’dan Monika Paulikiene & Aine Raupelyte, Çin’den Dong Jie & Wang Fan ve Finlandiya’dan Taru Lahti-Liukkonen & Niina Ahtiainen ile birlikte kadınlar turnuvasının son 24’üne geçti.

Almanya’dan Robin Sowa & Lukas Pfretzschner ve Paul Henning & Sven Winter, Avustralya’dan Thomas Hodges & Zachery Schubert, Polonya’dan Piotr Kantor & Jakub Zdybek, Şili’den Noe Aravena & Vicente Droguett, Çin’den Ha Likejiang & Wu Jiaxin, İsviçre’den Adrian Heidrich & Leo Dillier ve İtalya’dan Daniele Lupo & Enrico Rossi, erkeklerin elemelerinde ana tabloya yükselmeyi başardı.

İlk eleme turunda, 14 numaralı seri başı olan Kolinsky & Harward, güçlü Alman ikilisi Isabel Schneider & Julia Sude’ye karşı set kaybetmelerine rağmen maçı uzatma tie-breaker’a taşıyarak 2-1 (15-21, 21-16, 17-15) galibiyet elde etti. Her iki Amerikalı oyuncu da maçta 20+’lik skorlara ulaştı ve Kolinske, 4 blok ve 2 ace’le 24 puanlık maç sayısı yakaladı.

Karar verici ikinci eleme turunda, Kolinsky & Harward, eski dünya şampiyonu Sarah Pavan’ın yeni partneri Molly McBain ile yaptıkları maçta set vermeden galip geldi. Her set en dar marjlarla sonuçlandı ve ikinci set Kanadalı takıma karşı uzatmalara kadar sürdü. Ancak Amerikan takımı 2-0 (21-19, 27-25)‘luk skorla galip gelebildi. Hem McBain (21 sayı) hem de Pavan (17) Kolinske (15) ve Harward (16)‘dan daha fazla skor üretti, ancak aynı zamanda çok sayıda zorunlu hata yaparak rakiplerin ana tabloya çıkmasına yardımcı oldu.

Kolinsky & Harward, birlikte altıncı Beach Pro Tour turnuvasına çıkıyor ve La Paz, Itapema ve Saquarema’daki etkinlikte dokuzuncu olduktan sonra ilk kez çeyrek finallere ulaşmayı umuyor. Geçen sezon, Kolinsky Sara Hughes ile birlikte oynayarak Itapema Challenge’da altın madalya kazandı. Harward ise Xolani Hodel ile üç kez ve Kylie Deberg ile bir kez sahaya çıktı.

Jurmala’daki Diğer Takımlar

Diğer üç kadın takımı, ikinci eleme turunda set kaybetmelerine rağmen geri dönerek ana tabloya katılmayı başardı. Eleme grubunun liderleri Paulikiene & Raupelyte, Ukrayna’nın Valentyna Davidova & Ievgeniia Baieva çiftine karşı direnci kırarak 2-1 (17-21, 21-19, 15-6) galip geldi. Çinli Dong ve iki kez Olimpiyat katılımcısı olan Wang, Paraguaylı Erika Bobadilla & Michelle Valiente ile oynadıkları maçta geri dönerek 2-1 (19-21, 21-12, 15-7) galip geldi. Ahtiainen & Lahti ise Çinli Lin MeiMei & Zeng Jinjin’i 2-1 (18-21, 21-18, 15-6) skorla mağlup etti.

Erkek Takım Karşılaşmaları

Sowa & Pfretzschner, erkeklerin ana tablosuna çıkmak için perşembe günü iki üç setlik mücadeleyle uğraşmak zorunda kaldı. İlk maçlarında, Almanlar Marco Krattiger & Florian Breer’e karşı dokuz blokla 2-1 (22-20, 13-21, 15-10) galip gelmeyi başardılar. Ardından Fransa’nın Calvin Aye & Quincy Aye çiftini 2-1 (21-13, 17-21, 15-11) mağlup ettiler.

Kantor & Zdybek, ilk turda Letonya’dan Tokyo 2020 Olimpiyatları’na katılan Edgars Tocs ile Olivers Bulgacs çiftini 2-1 (20-22, 21-19, 15-8) geri dönüşüyle elemelerdeki ev sahibi seyircileri hayal kırıklığına uğrattı. Kantor, sekiz blokla takımına katkı sağladı. Öte yandan, üç kez Olimpiyat’a katılan ve Londra 2012 bronz madalyalı Martins Plavins ve mevcut partneri Mihails Samoilovs, ikinci turda erkekler elemelerinin bir numaralı seri başı olan Aravena & Droguett tarafından 2-0 (21-18, 21-19) set skoruyla elendi.

Heidrich, Avustralya’nın Christopher McHugh & Paul Burnett çiftine karşı geri dönmeyi başardı ve Dillier ile birlikte 2-1 (19-21, 21-17, 15-7) galibiyet elde etti. Ha & Wu ise ikinci turdaki maçlarında Philipp Huster & Simon Pfretzschner’a ilk seti kaybettikten sonra 2-1 (17-21, 26-24, 15-10) galip gelerek ana tabloya yükselmeyi kutladı.

Cuma günü ana tablo maçları saat 09:00’da yerel saatle başlayacak ve kadınlar kategorisinde grup mücadeleleriyle devam edecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0