Roma, Casalmaggiore’yi Yenerek Play-off’lara Büyük Bir Adım Attı

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Roma, Casalmaggiore’yi Yenerek Play-off’lara Büyük Bir Adım Attı

Roma Voleybol Kulübü, 2023-2024 Lega Pallavolo Femminile Serie A Tigotà'nın play-off'larına doğru önemli bir adım attı.

Türk Voleybolunda 2023 Yılı Değerlendirmesi
2024 Voleybol Challenger Kupası: Çin ve Filipinler Ev Sahipliği Yapacak, VNL Genişliyor!
Saliha Şahin, Chemik Police ile Çifte Kupa Kazandı!

Roma Voleybol Kulübü, 2023-2024 Lega Pallavolo Femminile Serie A Tigotà’nın play-off’larına doğru büyük bir adım attı. İtalya’nın başkentinden takımı sezon sonrasına doğru taşıyan önemli bir zafer elde etti. İşte maçın detayları ve sonuçları:

Maç Detayları:

  • Maç Sonucu: Roma 3 – 1 Casalmaggiore
  • Set Skorları: 17-25, 25-23, 25-17, 25-22

Roma Voleybol Kulübü, evinde oynadığı maçta zorlu bir mücadele sonunda Trasportipesanti Casalmaggiore’yi 3-1 mağlup ederek play-off’lara doğru önemli bir adım attı. İlk sette zorlanan Roma, sonraki setlerde üstünlüğü ele geçirerek galibiyete uzandı.

Bu zafer, Roma için birçok açıdan önem taşıyor. Takım, bu galibiyetle puanını 30’a (on galibiyet) yükselterek sıralamada yedinci sıraya yükseldi. Aynı zamanda, rakibi Casalmaggiore’yi dört maçlık galibiyet serisine son verdi ve onu sıralamada geride bıraktı.

Arnavut smaçör Erblira Bici, Roma için büyük bir performans sergiledi. 26 sayıyla (24 smaç, bir blok, bir ace) takımına önemli katkı sağladı. Brezilyalı orta oyuncu Ana Beatriz ‘Bia’ Correa da 15 sayıyla (12 smaç, iki blok, bir ace) katkı sağladı.

Scandicci ve Novara da Kazandı

Lega Femminile’de üçüncü ve dördüncü sırada yer alan Savino Del Bene Scandicci ve Igor Gorgonzola Novara da maçlarını kazandı.

Scandicci, Honda Olivero S. Bernardo Cuneo’yu 3-0 mağlup ederken, Novara da Megabox Ondulati Savio Vallefoglia’yı 3-1’lik skorla geçti. Ayrıca takım için yeni bir transfer olan Rus smaçör Marina Markova, 18 sayıyla (14 smaç, üç blok, bir ace) tüm skorcuların önünde yer aldı

YORUMLAR

YORUMLAR: 0