Yusuf Özdemir ve Batuhan Kuru Balkan Şampiyonu!

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Yusuf Özdemir ve Batuhan Kuru Balkan Şampiyonu!

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iş birliğiyle Ören'de düzenlenen BVA Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası'nda milli sporcularımız Yusuf Özdemir ve Batuhan Kuru, erkekler kategorisinde şampiyonluk kürsüsüne çıktı.

U19 Erkek Milli Takımımız, Balkan Şampiyonası’nda Yarı Finalde
U17 Erkek Milli Takımı Balkan Şampiyonası’nda Yarı Finale Yükseldi
U17 Kız Milli Takımımız, Balkan ve Avrupa Şampiyonası İçin Kampta

Türk Milli Takımı Erkek Plaj Voleybolu’nda Zirvede!

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle Ören’de düzenlenen BVA Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası’nda milli sporcularımız Yusuf Özdemir ve Batuhan Kuru, erkekler kategorisinde şampiyonluk kürsüsüne çıktı.

Heyecan Dolu Mücadeleler

Şampiyona, yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi. Millilerimiz, yarı finalde Yunanistan’dan Sideris/Antiol Kola ikilisini 2-0 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde ise bir diğer Yunan ekibi Kanellos/Ioannidis ikilisini 2-0 yenerek Balkan şampiyonu olma sevincini yaşadı.

Balkan Şampiyonu Üçüncülük Maçı

Romanya’dan Grigore/Popa ikilisini 2-0 mağlup eden Yunanistan’dan Sideris/Antiol Kola, Balkan Şampiyonası’nda üçüncülük elde etti.

Kadınlarda Hollanda Zirvede

Kadınlarda ise Yunanistan’dan Triantafyllidi/Manavi ikilisini 2-0 mağlup eden Hollanda’dan Driessen/de Jong ikilisi şampiyonluk unvanını kazandı. Üçüncülük mücadelesinde ise Romanya’nın Stanciu/Ordean ikilisini 2-0 mağlup eden Finlandiya’dan Nirhamo/Viitala ikilisi bronz madalyanın sahibi oldu.

Madalya Töreninde Heyecanlı Anlar

Final karşılaşmalarının ardından düzenlenen törende dereceye giren takımlara madalya ve kupaları takdim edildi. Törene TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, Burhaniye Gençlik Spor İlçe Müdürü Aslan Alparslan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Uğur Baysal, Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Burç Özoğuz ve BVA Teknik Delegesi Tosho Stoyanov gibi isimler katıldı.

Başarılı Milli Takıma Tebrikler

Bu önemli başarıyla Türk Milli Takımı’nı tebrik eder, sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılarının devamını dileriz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0