Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda!

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda!

Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri'nde Japonya'yı 3-1 yenerek Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazandı. İşte detaylar!

Filenin Sultanları, FIVB Voleybol Milletler Ligi 3. Hafta Kadrosunu Açıkladı
Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonuna Merhaba Gecesi’nde Buluştu
Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde 3. Galibiyetini Aldı

Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonu olarak dünya sıralamasında bir numaraya yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri B Grubu altıncı maçında Japonya’ya karşı büyük bir zafer kazandı. Yoyogi National Salonu’nda gerçekleşen bu önemli karşılaşmada Filenin Sultanları, Japonya’yı 3-1 mağlup ederek Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde etti.

Karşılaşmanın detayları şu şekildedir:

JAPONYA-TÜRKİYE: 1-3 SALON: Yoyogi National

HAKEMLER: Vladimir Simonovic (İsviçre), İbrahim İsmail Alblooshi (Birleşik Arap Emirlikleri)

JAPONYA: Inoue, Yamada, Hayashi, Nishida, Watanebe, Seki, Fukudome (L), Nishimura (L) (Ishikawa, Hayashi, Wada, Airi, Miyabe, Tamaki)

TÜRKİYE: Ebrar, Zehra, Vargas, Hande, Eda, Elif, Simge (L) (İlkin, Cansu, Aslı)

SETLER: 25-22, 22-25, 24-26, 12-25

SÜRE: 1 saat 45 dakika

Bu büyük başarıyla birlikte A Milli Kadın Voleybol Takımı, üst üste ikinci kez Olimpiyat Oyunları’nda mücadele etme şansını elde etti.

Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonu olarak dünya sıralamasında bir numaraya yükselmelerinin ardından, bu zafer Filenin Sultanları’nın uluslararası arenada ne kadar güçlü bir takım olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Millilerimiz, elemelerdeki yedinci ve son maçlarını 24 Eylül Pazar günü saat 10.00’da Belçika ile oynayacaklar. Bu heyecan dolu müsabaka da TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde eden Filenin Sultanları, Türkiye’yi uluslararası arenada gururla temsil edecek. Heyecanla beklenen bu büyük etkinlik için şimdiden başarılar dileriz!

YORUMLAR

YORUMLAR: 0